Zambia testuje technológiu na reguláciu kryptomien

Minister zambijskej vlády uviedol, že Zambijská centrálna banka a regulátor cenných papierov v krajine v súčasnosti testujú technológiu na reguláciu kryptomien. Podľa ministra, Felixa Mutatiho, je kryptomena revolučnou technológiou, ktorá stelesňuje budúcnosť, ktorú chce jeho krajina dosiahnuť.

Dosiahnutie inkluzívnej digitálnej ekonomiky

Zambijská centrálna banka a tamojšia Komisia pre cenné papiere a burzy sú v procese „testovania“ technológie na reguláciu kryptomien. Mutati tiež prezradil, že toto testovanie regulačnej technológie bude čoskoro vylepšené, ako súčasť opatrení, ktoré majú pomôcť Zambii dosiahnúť „inkluzívnu digitálnu ekonomiku“. Minister taktiež uviedol, že Zambia, ktorá sa snaží stať technologickým centrom regiónu, už zavádza infraštruktúru potrebnú na to, aby pomohla krajine dosiahnuť takýto cieľ.

Zatiaľ čo Zambijská centrálna banka v minulosti odrádzala od používania kryptomien, ako je bitcoin, poznámky Mutatiho naznačujú, že vláda prezidenta Hakaindeho Hichilemu kryptomeny prijíma.

„Zambia vytvorila magnetizmus, ktorý priťahuje investície, a je to jedna z krajín v Afrike, ktorá sa stáva nevyhnutným miestom pre investície,“ povedal Mutati.