Wirex spúšťa Bitcoin debetné karty v Európe

   Nové kryptomenové debetné karty s viacerými menovými účtami v GBP, EUR, USD a BTC ponúka spoločnosť Wirex v Európe. Prvé plastové Visa karty boli vydané vo štvrtok podľa správ z médií. Nové karty boli sprístupnené používateľom z Veľkej Británie 8. marca. Služba by mala byť klientom v iných krajinách EÚ ponúknutá do konca mesiaca.

Kryptomenové karty späť v Európe

   Kryptomenová banka Wirex spúšťa nové debetné karty pre svojich zákazníkov v Európskej únii. Nová generácia podporuje viacnásobné menové účty a prináša bezkontaktnú platobnú funkciu. Prvé nové plastové Visa karty už boli vydané vo štvrtok.

   Redizajnovné účty Wirex a nové karty sú k dispozícii vo Veľkej Británii od 8. marca. Používatelia vo Francúzsku, Nemecku a Taliansku budú môcť objednať karty 20. marca. Dátum uvedenia do prevádzky pre ostatné krajiny EÚ bude 27. marca.

   Začiatkom tohto týždňa komunitný manažér Wirexu, Raphael Shalaby, potvrdil úspešné beta testy, interné aj externé, s množstvom platobných procesov. Položky boli zakúpené od obchodníkov, ako je Amazon, pomocou novej karty Wirex.

   Wirex ponúka tri typy platobných kariet – virtuálnu kartu, fyzickú kartu umožňujúcu bezkontaktné platby (v GBP, neskôr v EUR) a predplatenú debetnú kartu podobnú pôvodnej karte Wirex (k dispozícii pre iné meny). Na otázky týkajúce sa spustenia, Raphael Shalaby povedal, že nemá presný časový rámec, ale dodal:

„Je to priorita. Môžem len povedať, že to spustíme čo najskôr!“

   Webová stránka spoločnosti informuje, že používatelia môžu bezplatne získať prístup k virtuálnym kartám bezprostredne po registrácii. Objednávanie plastovej karty v súčasnosti vyžaduje zapojenie sa do zoznamu čakateľov. Podľa manažéra Wirex budú mať prioritu ľudia na tomto zozname. Objednávky plastovej karty vo Veľkej Británii sa blížia k číslu 57 000.

„Nakupovanie tovaru na internete a výber finančných prostriedkov z bankomatu sa stáva oveľa jednoduchšie,“ uviedol spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ Pavel Matveev.

Potvrdil tiež integráciu účtov s bezkontaktnými debetnými kartami Visa.

   Niekoľko vydavateľov kryptomenových kariet ukončilo svoju činnosť v tomto roku, keď spoločnosť Visa Europe ukončila spoluprácu s poskytovateľmi platobných služieb. Zástupcovia spoločnosti Visa vysvetlili tento krok s „pokračujúcim nedodržiavaním prevádzkových pravidiel“.

Služby ponúkané v Japonsku a juhovýchodnej Ázii

   Nové karty Wirex umožňujú bezplatný a okamžitý prenos Bitcoinu medzi držiteľmi účtov, s viacnásobným podpisom Bitcoinových adries pre lepšiu bezpečnosť. Spoločnosť tvrdí, že šifrovanie je teraz lepšie a obchodníci budú mať väčšiu slobodu konania so zníženým rizikom podvodu.

   Karty budú podporovať 3D zabezpečené transakcie „Verified by Visa„. Wirex tiež oznámil, že podobné návrhy sú na ceste pre používateľov v Japonsku a pre trhy v juhovýchodnej Ázii. „Kryptobanka predstaví svoje nové karty v niekoľkých etapách, aby zabezpečila stabilnú a bezpečnú podporu. Wirex je jedným z najpopulárnejších poskytovateľov kryptomenových peňaženiek spojených s fyzickými a virtuálnymi debetnými kartami.

Zdroj: link