Vyzerá to tak, že Bahamy čakajú vďaka kryptomenám svetlá budúcnosť

Pri poslednom článku sme vyzdvihli fakt, že počet krajín s pozitívnym ba priateľskejším prístupom voči kryptomenám stúpa, pričom sa každá krajina snaží implementovať do svojho systému to najlepšie. Bahamy sú ďalšou krajinou, ktorá by mohla čakať veľmi zaujímavá budúcnosť, nakoľko premiér tejto krajiny Philip Davis verí, že technológia blockchain má potenciál napraviť krivdy, ktoré v krajine spôsobila zmena klímy a taktiež aj zmodernizovať štátne systémy.

,,Rozpoznali sme priestor kryptomien, uvedomili sme si, že tu kryptomeny zostanú a že 20% HDP, o ktoré sme prišli v dôsledku zásahu industrializovaného sveta, bol spôsob, ako ho nahradiť.“

Takéto vyjadrenie prišlo na samite Concordia Americas v roku 2022 kde premiér Davis diskutoval o emisiách uhlíka s predsedom vlády Ralphom Gonsalvesom Svätého Vincenta a Grenadíny. Klimatické zmeny sú obrovským problémom nielen na Bahamách, ale aj na celom svete a Davis je presvedčený, že najmenej polovica štátneho dlhu súvisí s požičiavaním si kapitálu, aby sa krajina vyrovnala s rôznymi nepriazňami, ktorými si prešla.

Zdroj