Vitalik Buterin: Verím, že postupne už Elon Musk nebude mať na krypto trh taký vplyv

Ako viete, posledné týždne až mesiace je Elon Musk kritizovaný mnohými ľuďmi a myslíme, že môžeme povedať, že oprávnene. Zakladateľ spoločnosti Tesla či SpaceX svoj vplyv využíva na manipuláciu altcoinu Dogecoin (DOGE), ktorý spravil viac ako stonásobok, ako aj kryptomeny Bitcoin (BTC), čím manipuluje celý trh. K tomu sa vyjadril aj spoluzakladateľ kryptomeny Ethereum (ETH) Vitalik Buterin, ktorý je najnovšie už taktiež členom klubu miliardárov práve vďaka rastu tejto kryptomeny. V rozhovore pre CNN opísal jeho pocity z tejto manipulácie a aj ako vníma súčasnú situáciu. Vitalik sa k tejto situácii vyjadril takto:

,,Tweetovanie Elona Muska je niečo, s čím bola kryptosféra prvýkrát predstavená doslova minulý a tento rok. Myslím si teda, že je rozumné očakávať trochu šialenstva. Ale taktiež si myslím, že sa trhy poučia. Elon nebude mať takýto vplyv navždy.“

S týmto vyjadrením Vitalik Buterina môžeme len súhlasiť. Vždy je všetko nové a po nejakom čase sa na to v mnohých prípadoch zabudne, či minimálne trochu zmierni. Platí to doslova na všetko a kryptomeny nie sú výnimkou. Vitalik na záver rozhovoru pre CNN dodal, že kryptosvet je jednoducho úžasný práve vďaka tomu, že neexistuje žiadna spoločnosť, ktorá by ovládala všetko, ako napríklad Facebook či Twitter, ktoré o svojich užívateľoch zbierajú všetky údaje.

Zdroj