Vitalik Buterin ,,spálil“ SHIB tokeny v hodnote 6,7 miliardy dolárov

Vitalik Buterin nechal ,,spáliť“ SHIB tokeny v hodnote 6,7 miliardy dolárov, čo predstavuje takmer polovicu z celkového obehu tokenov kryptomeny SHIBA INU (SHIB). Celkovo Vitalik nechal zničiť „len“ 90% zo svojich tokenov, pričom zvyšných 10% plánuje rozposlať rôznym charitatívnym organizáciám. Celkový počet tokenov tejto kryptomeny, ktoré Vitalik nechal poslať na adresu bez prístupu a tým ich zničil, je 410 biliónov. Odkázal totiž, že nechce takú moc.

,,Rozhodol som sa zostávajúcich 90% SHIBA tokenov v mojej peňaženke spáliť. Zvyšných 10% bude odoslaných na charitu.“

Vitalik Buterin tieto tokeny obdržal od zakladateľov tejto kryptomeny s tým, že takáto transakcia známej osobe v krypto svete môže byť len plusom a hlavne to môže vyvolať dôveru medzi širokou verejnosťou. Je však otázne, či zakladatelia kryptomeny SHIBA INU počítali s tým, že Vitalik nechá spáliť 41% z celkového obehu tokenov tejto kryptomeny. V každom prípade išlo o skvelý marketingový ťah a táto kryptomena, ktorá je označovaná aj ako ,,priamy konkurent“ kryptomeny Dogecoin (DOGE) dosiahla astronomických výšin. Z nádherných zárobkov sa môže tešiť napríklad aj jedna rodina z New Yorku, ktorá investovala do tohto altcoinu 8 000 dolárov, pričom hodnota tejto investícia vzrástla až na 9 miliónov dolárov o pár mesiacov neskôr. Svet kryptomien je veľmi fascinujúce miesto.

Vitalik Buterin sa taktiež minulý týždeň rozhodol poslať 50 biliónov SHIB tokenov (v tom čas bola hodnota týchto tokenov približne 1,2 miliardy dolárov) indickému humanitárnemu fondu COVID-19, ktorý založil spoluzakladateľ spoločnosti Polygon, Sandeep Nailwal.

Zdroj