Viac ako polovica ľudí si neželá, aby boli kryptomeny v Indii zlegalizované

Napriek bezprecedentnému obrovskému rastu, ktoré kryptomeny za posledný rok zažili sú tú ako viete stále krajiny, ktoré kryptomeny vôbec neuznávajú a sú dokonca v niektorých krajinách zakázané. Nepriateľský postoj voči kryptomenám má takmer od samého začiatku aj India, v ktorej sa nedávno robil pomerne obrovský prieskum spoločnosťou LocalCircles, avšak s veľmi prekvapujúcimi výsledkami. Až 54% opýtaných totiž odpovedalo, že neuprednostňuje legalizáciu kryptomien v krajine a namiesto toho s nimi bude zaobchádzať ako s digitálnymi aktívami držanými v zámorí. Tohto prieskumu sa zúčastnilo viac ako 56 000 respondentov, pričom sme dostali veľmi zaujímavé odpovede.

,,Celkovo viac ako dvakrát toľko ľudí chce, aby kryptomeny neboli z regulačného hľadiska v Indii zlegalizované,“ uvádza sa v správe.

Až 71% respondentov ďalej odpovedalo, že majú nízku alebo nulovú dôveru v kryptomeny, pričom až 87% uviedlo, že indické rodiny nemajú okolo seba nikoho, kto by obchodoval alebo investoval do kryptomien v tejto krajine. V správe sa ďalej uvádza, že na nedávnom Svetovom pohári v krikete T-20 bola každá tretia reklama na kryptomeny, pričom platformy a burzy sa snažili prilákať divákov načo nadväzuje ďalší bod, kde až 74% opýtaných uviedlo, že krypto reklamy neupozorňujú na riziká s tým spojené dostatočne účinným spôsobom. Indická vláda tiež v utorok predložila v parlamente návrh zákona o zákaze všetkých súkromných kryptomien s niektorými výnimkami, na základe čoho chce vytvoriť priestor na oficiálnu digitálnu menu krajiny, ktorú vydá Reserve Bank of India.

Zdroj