Venezuelská vláda otvorila školu na výučbu kryptomien pre občanov

   Venezuelská vláda otvorila v hlavnom meste školu, aby naučila svojich občanov ako kupovať, predávaťťažiť kryptomeny, vrátane kurzov na národnu kryptomenu krytú ropou – Petro. Medzitým prezident Nicolas Maduro schválil zdroje pre univerzity v celej krajine na ťažbu kryptomien.

Kryptomenová škola v Caracase

Telesur TV oznámila: „Venezuelská vláda spustila v hlavnom meste Caracas školiace stredisko na výučbu svojich občanov o kryptomenách.“

Toto oznámenie prišlo krátko po tom, ako vláda oznámila spustenie vlastnej kryptomeny Petro.

„Školiace stredisko ponúka bezplatné kurzy na kryptomenu Petro pre Venezuelčanov. Na Granja Laboratorio Petro School v Caracase sa môžu venezuelčania naučiť nakupovať, predávať a ťažiť kryptomeny a zistiť, ako funguje kryptoekonomika,“ dodala tlačová agentúra.

Carmen Salvador, venezuelská učiteľka obchodovania s kryptomenami, uviedla v rozhovore s agentúrou Reuters :

„V prvom rade dúfame, že sprístupníme vedomosti ako akákoľvek nová metodológia alebo technológia. Mnohí naši mladí ľudia nemajú dostatok prostriedkov, tak sme tento plán navrhli s úplne bezplatným školením.“

   Vysvetlila, že bude bezplatný prístup všetkým účastníkom, pretože tieto kurzy často stoja na medzinárodnej úrovni 500-800 USD. Všetka naša technologická a počítačová mládež môže začať proces vzdelávania vo všetkom, čo súvisí s kryptoekonomikou, špeciálne s venezuelskou kryptomenou Petro.

Farmy na ťažbu kryptomien

   Pred oznámením školy Maduro opakovane hovoril, že chce, aby univerzity v celej Venezuele založili farmy na ťažbu kryptomien.

Povedal: „Budeme financovať všetky tieto operácie s cieľom uchopiť potrebné technológie a dodať ich na každú univerzitu a do každej školy, aby ich využili na ťažbu a posilnili tak venezuelské hospodárstvo.“

   Hlava štátu nedávno schválila zdroje na inštaláciu študentských fariem na ťažbu na univerzitách v krajine, uviedla ministerka pre univerzitné vzdelávanie, vedu a technológiu Hugbel Roa.

Zdroj: link