Vedenie Coinbase odpredalo krátko po zaradení na Nasdaq akcie COIN v hodnote takmer 5 miliárd dolárov

Dáta z Capital Market Laboratories (CML) potvrdzujú, že hneď ako bola Coinbase pridaná na burzu Nasdaq, investori a vysokopostavení ľudia v spoločnosti odpredali 12 965 079 akcií COIN, čo je v prepočte viac než 4,6 miliardy dolárov. Môžeme tak povedať, že investori, ako aj vysoko postavení ľudia v Coinbase zarobili majland.

Medzi významné transakcie patrí aj transakcia finančnej riaditeľky spoločnosti Coinbase menom Alesia Hass, ktorá predala približne 255 500 akcií, pri cene 388,73 dolárov, zatiaľ čo generálny riaditeľ Brian Armstrong predal 749 999 akcií za celkovú sumu 291 827 966 dolárov. O mnohých ďalších transakciách informoval aj istý Dereck Coatney na svojom Twitteri.

Zástupca spoločnosti Coinbase pre Cointelegraph uviedol, že percentuálne podiely nie sú uvedené úplne presne a že tržby predstavujú iba zlomok vlastníctva vysokopostavených ľudí v spoločnosti. Po zverejnení týchto správ sa mnoho ľudí na tomto konaní vedení spoločnosti zabáva a prirovnáva to k obyčajnej „pump and dump“ schéme. Osobne si však myslíme, že omnoho väčší dôvod na radosť majú práve vysokopostavení ľudia v spoločnosti v Coinbase.

Zdroj (Source)