Veci Napoleona budú vydražené ako NFT

Je to len pár dní čo sme Vás informovali, že slovom roka 2021 sa stal výraz NFT, ktorý za posledný rok zažil doslova ošiaľ a dnes tu máme ďalšiu novinku, týkajúcu sa tejto témy. Aby sme boli presnejší, Imperial Arts vo Francúzsku sa chystá tento štvrtok zorganizovať aukciu, kde sa vydržania veci Napoleona za NFT, respektíve za ,,nezameniteľné tokeny“. Ako vidíte, svet napreduje neuveriteľným tempom a to, čo sa ešte pred rokom mohlo stať nemožným, bude o pár dní realitou. Zakladateľ galérie Arts Tarik Bougherira, sa vyjadril nasledovne:

„Sme mimoriadne hrdí na to, že môžeme spustiť tento ambiciózny a jedinečný projekt na trhu s umením, najmä v taký špeciálny dátum. Imperial Arts stanovuje míľnik pre to, čo podľa mňa bude budúcnosťou nášho trhu. Tiež dúfam, že prostredníctvom tejto akcie dokážeme priniesť vášeň zberateľstva k novému publiku.

Táto umelecká galéria sa rozhodla zorganizovať toto podujatie pri príležitosti 200. výročia smrti tohto cisára, ktorý zomrel v roku 1821. Záujemcovi ktorý ponúkne najviac bude predaných celkovo 5 osobných predmetov práve prostredníctvom digitálnej platformy OpenSea, ktorá ich prepojí do blockchainu. Z takýchto informácii má určite radosť nejeden fanúšik kryptomien. Napoleon Buonaparte je významná postava francúzskych dejín, ktorá stála na začiatku francúzskej revolúcie a pomohla Francúzsku zlikvidovať monarchiu a priniesť rovnosť medzi jeho obyvateľmi. Je teda veľmi zaujímavé sledovať, ako sa táto postava aj po dvesto rokoch neskôr podieľa na ďalšom kroku smerom k budúcnosti.

Zdroj