V Thajsku prebieha masívna adaptácia kryptomien! Od novembra stúpol objemov obchodovania až o 588%!

Miestna komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) v Thajsku tvrdí, že domáce objemy obchodovania sa od novembra zvýšili o takmer 600%, vďaka čomu je možné hovoriť o prvotnej adaptácii kryptomien v tomto štáte. Tieto dáta zhromaždené thajským SEC a zverejnené agentúrou Bloomberg totiž naznačujú, že objemy obchodovania naprieč licencovanými kryptoburzami v Thajsku sa zvýšili z 574,5 milióna dolárov, na 3,96 miliárd dolárov.

Atichanan Pulges, spoluzakladateľ špičkovej thajskej burzy Bitkub v rozhovore pre agentúru Bloomberg priblížil, že odhadovaný objem obchodov na jeho platforme sa zvýšil o 40% len medzi januárom a februárom. Bitkub predstavuje 90% lokálnych obchodov a poskytuje služby viac, ako 300 tisíc zákazníkom. V reakcii na rastúcu popularitu kryptomien dokonca navrhla thajská SEC zaviesť školiaci kurz a následný test, ktorý má zamedziť neskúseným obchodníkom obchodovať s kryptomenami aby tak zbytočne neprišli o peniaze. Minulý mesiac komisia tiež naznačila, že zavedie podmienku na minimálny ročný príjem 32 tisíc dolárov.

Okrem obrovského boomu v rámci objemov obchodov s kryptomenami sa tiež zdá, že Thajsko zažíva boom aj v rámci DeFi. Koncom mesiaca totiž The Defiant zverejnili správu, podľa ktorej je krajina na druhom mieste na svete vo vyhľadávaní kľúčových slov ,,decentralizované financovanie“ za posledných 12 mesiacov. 

Zdroj (Source)