V Spojenom kráľovstve boli zavedené nové krypto pravidlá

Ako viete, pravidelne Vás informujeme, že rôzne krajiny sa neustále snažia pristupovať ku kryptomenám po svojom, nakoľko ide stále o pomerne mladé odvetvie a je stále komplikované ich rozlišovať. Ako najnovšie potvrdzuje Guardian, Spojené kráľovstvo sa aktuálne kvôli invázii na Ukrajine rozhodlo zaviesť nové krypto pravidlá, nakoľko sa úrady obávajú, že bezprecedentne sankciované Rusko, by mohlo začať používať krypto burzy na to, aby obišlo sankcie, ktoré boli na túto krajinu uvalené. Toto rozhodnutie sa stretlo s pozitívnou odozvou aj medzi právnickými firmami a vysiela jasný signál, že je toto odvetvie na strane Ukrajiny, o čom svedčí aj vyzbieraná suma v kryptomenách pre Ukrajinách, ktorá nedávno presiahla 50 miliónov dolárov.

„Na účely zmrazenia aktív sa s kryptomenami a virtuálnymi aktívami zaobchádza rovnako ako s akýmkoľvek iným typom aktív.“

Oficiálne pokyny boli aktualizované minulý týždeň a aktuálne musia obsahovať frázu „krypto aktíva“ a ak sa preukáže, že sankcie boli uvalené na organizáciu alebo jednotlivca, krypto burzy sú na základe nových vyhlásení povinné zmraziť dané digitálne aktíva. Úrad pre implementáciu finančných sankcií ministerstva financií vyhlásil, že bude odteraz nezákonné, ak by burza zanedbávala hlásenie o podozrení z porušenia sankcií. Takéto povinnosti je možné porovnať s povinnosťami maklérov, právnikov či účtovníkov. Aj takýto krok teda krypto odvetvie opäť raz priblížil k mnohým ďalším odvetviam a čoraz viac ho široká verejnosť postupne začne brať ako relevantnejšie.

Zdroj