V Salvadore sú údajne Bitcoin investori oslobodení od daní

Minulý utorok sa Salvador stál oficiálne prvou krajinou na svete, ktorá prijala Bitcoin ako oficiálne platidlo, pričom je zo strany štátu požadované, aby všetci miestni predajcovia akceptovali aj platby cez Bitcoin. Čo je však zaujímavé je, že sa Salvador údajne snaží prilákať zahraničné investície prijatím značne veľkých daňových úľav na obchodovanie s BTC. Podľa prezidentského právneho poradcu vláda El Salvadoru údajne oslobodí investorov od platenia dane z kapitálových výnosov a dane z príjmu z BTC.

V spolupráci s globálnymi spoločnosťami, ako sú kryptoburza Bitso a Silvergate Bank, spustil Salvador oficiálnu BTC peňaženku známu ako Chivo, pričom sa po celej krajine nainštalovalo už pomerne veľké množstvo BTC automatov a krajina taktiež zaviedla kancelárie, ktoré budú občanom radiť v rámci akýchkoľvek otázok. Toto sú dôvody keď spoločnosť pochopila, že to Salvador myslí s integráciou BTC do bežného života naozaj vážne. Ako sme však napísali, oslobodenie od daní čakal asi naozaj málokto, pričom ide naozaj o zaujímavý a odvážny nápad. Javier Argueta, právny poradca prezidenta Nayiba Bukeleho sa k situácii vyjadril taktiež a na záver dodal, že:

,,Ak má človek aktíva v BTC a dosahuje vysoké zisky, nebude platiť žiadnu daň. Deje sa to očividne na podporu zahraničných investícií.“

Zdroj