V rámci regulácie Bitcoinu sa treba pripraviť na drámu, varuje expert

Posledné mesiace v krypto sfére sme boli svedkami obrovských rastov, avšak aj keď môže mať tento rast vôňu víťazstva, v skutočnosti je to iba malá bitka v prebiehajúcej vojne a na to netreba zabúdať. Tí, ktorí dohliadajú na tradičný finančný sektor, určite nenechajú Bitcoin (BTC) bez boja a je preto potrebné pripraviť sa na dramatické zmeny.

Tento názor zdieľa aj šéfka Svetového ekonomického fóra pre blockchain a digitálne aktíva, Sheila Warrenová. Tá uviedla, že na Bitcoin a altcoiny sa chystajú „dramatické“ prípravy na ich reguláciu. Warrenová vo štvrtok agentúre Bloomberg povedala:

„Uvidíme ďalšie kolo dosť dramatických pokusov o reguláciu krypto sféry. Keďže sa v tejto sfére odohráva čoraz viac aktivity, o to väčší signál je to pre regulačné orgány. “

Jej výrok prišiel iba pár hodín po tom, čo sa Coinbase stala prvou krypto burzou, ktorá svoje akcie uviedla na burze Nasdaq. Rétorika vládnych subjektov v otázke regulácie kryptomien má tendenciu zameriavať sa na ochranu spotrebiteľa – čo je skutočná obava v priemysle, ktorý je stále náchylný na hacky, rôzne podvody a náhodné chyby ktoré sú často veľmi nákladné. Vlády po celom svete však už dlhšie pracujú na plánoch, ktoré umožnia úplnú reguláciu kryptomien.

Zdroj (Source)