V New Yorku bola predaná prvá kancelárska budova ako NFT

Na tému NFT sme Vám prinieslo množstvo článkov, pričom najnovšie sme Vás informovali o tom, že sa Jack Daniels pridáva k ďalším značkám v metaverze akými sú napríklad Louis Vuitton, Adidas či Nike, ktoré sa taktiež rozhodli byť súčasťou tohto digitálneho sveta. Dnes tu však máme článok o tom, že v New Yorku bola predaná prvá kancelárska NFT budova, ktorú kúpil realitný developer Azul NYC. Toto NFT s rozlohou 4 700 metrov štvorcových sa nachádza na 44 West 37th Street a je navrhnuté tak, aby podporoval monetizáciu a overovanie digitálnych aktív budovy.

„NFT nie sú nové. 3D skenovanie budov nie je novinkou. Novinkou je naopak spojenie týchto technológií s nástrojom blockchain, ktorý umožňuje vlastníkom budov vytvárať, vlastniť, obchodovať a speňažiť svoje digitálne aktíva – podobne ako to robíme s našimi fyzickými aktívami.“

Predaj tejto 16 poschodovej budovy ohlásila spoločnosť Integrated Projects, ktorá budova zároveň aj navrhla. Digitálne aktíva je dnes možné vytvárať, vlastniť, obchodovať a speňažovať bez problémov s prevodom vlastníctva z jedného vlastníka na druhého. Namiesto predaja alebo nákupu hmotného majetku sa predávajú či kupujú obrázky, 3D skeny, plány, virtuálne prehliadky, videá, či napríklad pesničky. Môžeme tak vidieť, že aj napriek obrovskému poklesu trhu tohto odvetvia sa stále nájdu kupci NFT, ktorí z toho v budúcnosti možno budú značne profitovať.

Zdroj