V Kazachstane vyrastie farma na ťažbu kryptomien s výkonom 100 MW

Ako sme Vás v minulosti informovali, nakoľko sa v Číne úplne zakázala ťažba kryptomien, tieto spoločnosti hľadajú vhodné miesto kde by mohli s podnikaním pokračovať. Najčastejšie sa medzi alternatívne štáty radí najmä Irán a Kazachstan, pričom druhý menovaný štát bude čoskoro domovom obrovskej novej krypto farmy s výkonom až 100MW práve vďaka spolupráci medzi čínskou internetovou spoločnosťou (NCTY) a KazDigital.

Tieto novinky oznámila spoločnosť NCTY, ktorá je kótovaná na burze Nasdaq, pričom podľa dostupných informácií bola prvá fáza s výkonom 25MW dokončená 1. augusta tohto roku. Zvyšných 75MW sa bude dokončovať po 25MW každý štvrťrok až do kompletného dokončenia v prvom štvrťroku 2022, pričom prvých 1 000 ťažobných strojov bude Kazdigital pripravovať k tomu, aby bola zaistená kompletná funkčnosť všetkých procesov. Cai ZhiFang ako generálny riaditeľ spoločnosti NBTC Limited sa vyjadril nasledovne:

,,Veríme, že by sme mali využiť jedinečnú príležitosť rýchlo sa meniaceho ťažobného odvetvia na urýchlenie usporiadania a rozšírenia zdrojov. V blízkej budúcnosti bude Ninetowns pokračovať v aktívnom hľadaní nízkonákladových a zelených energetických ťažobných spôsobov pre digitálne meny v rôznych oblastiach.“

Zdroj