Uzbekistan schválil novú reguláciu ťažby kryptomien

Národná agentúra pre perspektívne projekty (NAPP) v Uzbekistane prišla s novými usmerneniami pre reguláciu s názvom „Usmernenia pre registráciu ťažby kryptoaktív“, ktoré boli oficiálne schválené tamojšou vládou a mali by nadobudnúť účinnosť už 9. júla tohto roka. Uzbekistan vďaka novému usmerneniu podporuje ťažbu kryptomien a zároveň ju aj výrazne obmedzuje. Oficiálny dokument totiž popisuje podmienky nutné splniť, aby mohli krypto nadšenci ťažiť. Toto znenie znie:

„Ťažbu vykonáva len právnická osoba s využitím elektrickej energie, ktorú zabezpečuje solárna fotovoltaická elektráreň.“

V dokumente ďalej znie, že ak niekto chce začať s ťažbou kryptomien, mal by vlastniť vlastnú solárnu elektráreň, čo celý proces ešte viac komplikuje. Zároveň by mali byť zaregistrovaný v národnom registri spoločností na ťažbu kryptomien, čo celý proces ešte viac predlžuje, vzhľadom na to, že celý proces môže trvať až 20 dní. Čo sa týka daní, všetky odmeny z ťažobných operácií nebudú podliehať zdaneniu. Vláda sa však rozhodla zaviesť tarify na spotrebovanú energiu, pričom ťažba anonymných kryptomien je v štáte zakázaná.

Zdroj