UFC ohlásilo spoluprácu so špičkovou stávkovou kanceláriou zameranou na kryptomeny

Popredná svetová organizácia zmiešaných bojových umení (MMA), Ultimate Fighting Championship (UFC), ohlásila spoluprácu s latinskoamerickým kasínom Stake.com, ktoré využíva iba kryptomeny. V rámci partnerstva oznámeného 7. marca sa Stake stane „prvým oficiálnym stávkovým partnerom“ UFC v Ázii a Latinskej Amerike. Dohoda však vylúči hlavný trh UFC v Brazílii.

Tieto dve spoločnosti začali spolupracovať 3. marca 2021 – zákazníci spoločnosti Stake získali prístup k jedinečnému digitálnemu obsahu „bojový týždeň“ za UFC ktoré prebehlo 6. marca. V oznámení sa uvádza, že spoločnosť bude tiež vyvíjať exkluzívne propagačné akcie, VIP zážitky a obsah.

Viceprezident UFC pre globálne partnerstvá Nick Smith povedal:

„Sme nadšení, že môžeme spolupracovať s vzrušujúcou a rozvíjajúcou sa platformou ako Stake.com, aby sme našim fanúšikom ponúkli exkluzívny digitálny a spoločenský obsah, ako aj inovatívny herný zážitok,“

Stake je kryptomenové kasíno a platforma na športové stávkovanie, ktorá má licenciu v karibskom ostrovnom štáte Curacao. Od spustenia v roku 2017 platforma tvrdí, že sa u nich už stavilo za viac ako 35 miliárd dolárov. Stake podporuje deväť kryptomien vrátane kryptomein ako Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Tron, EOS a Dogecoin.

V januári spoločnosť Stake taktiež oznámila partnerstvo so svetoznámym bojovníkom UFC Middleweight Izraelom Adesanyom, ktorý sa stal ambasádorom tejto spoločnosti. 

Partnerstvo so spoločnosťou Stake však nie je prvou spoluprácou UFC v oblasti DLT. Spoločnosť Cointelegraph uviedla, že spoločnosť UFC podpísala vo februári 2020 dohodu so spoločnosťou Dapper Labs, ktorá stojí za spoločnosťami CryptoKitties a NBA Top Shot. V rámci tejto dohody budú na blockchaine Flow spoločnosti Dapper Labs predstavené zberateľské predmety UFC. Tieto predmety majú predstaviť čoskoro.

Zdroj: