Trader z mesta Chicago ukradol cez 2 milióny dolárov v kryptomenách Bitcoin a Litecoin.

   Obchodník z mesta Chicago čelí až 20 rokom väzenia za to, že od svojho zamestnávateľa ukradol viac ako 2 milióny dolárov v kryptomenách Bitcoin a Litecoin.

   To nie je zlý kariérny postup pre niekoho, kto predtým pracoval ako obchodník s kryptomenami v Južnej Kórei. V júli 2016 sa stal členom Consolidated Trading LLC, aby pracoval ako pomocný obchodník s dlhopismi. Nové oddelenie, ktoré sa ponorilo do sveta kryptomien, bolo skvelým odrazovým mostíkom. To by bolo, pokiaľ táto osoba nie je degenerovaným hráčom. Taký je prípad Jozefa Kima, ktorý od svojho zamestnávateľa ukradol viac ako 2 milióny dolárov v kryptomenách Litecoin a Bitcoin.

   Krypto skupina bola vytvorená spoločnosťou Consolidated v septembri 2017 a Jozef Kim sa k nej pripojil niekedy počas tohto mesiaca. Mal vlastné osobné kryptomenové účty, o ktorých informoval svojho zamestnávateľa. Povedali mu, aby ukončil všetky osobné obchodné transakcie, aby sa vyhol konfliktu záujmov.

   Kim previedol 980 Litecoinov krátko po vstupe do novej peňaženky. Keď to supervízor zistil, Kim povedal, že previedol mince na „osobnú digitálnu peňaženku z bezpečnostných dôvodov“ kvôli problémom, ktoré mal s burzou Bitfinex. Potom povedal, že mince boli prevedené do peňaženky firmy Consolidated (čo bolo klamstvo).

   V novembri potom obchodník  odoslal 55 Bitcoinov z účtu firmy Consolidated na neznámy účet. Keď nastala konfrontácia s týmto prevodom, Kim povedal, že prevod bol zablokovaný a že podnikol kroky na jeho odblokovanie. Neskôr poslal naspäť do korporátneho účtu 27 Bitcoinov, zostávajúcich 28 ostalo v jeho vlastníctve.

   Nakoniec Kim odoslal 284 Bitcoinov z účtu spoločnosti do osobnej peňaženky. Neskôr odovzdal 102 týchto mincí na účet korporácie.  Potom presunul zostávajúcich 182 mincí na iný účet. Z tejto poslednej čiastky Kim stratil časť počas obchodovania.

   Keď sa nakoniec odhalili všetky prevody, Kim pripustil, že investuje do „short“ pozícií pričom použil 55 Bitcoinov. Pokračoval v krádeži kryptomien od spoločnosti, aby pokryl svoje „margin calls“, straty a osobné investície. Po zatknutí Kim povedal, že je degenerovaným hazardným hráčom a pripustil, že konvertoval ukradnutý Litecoin na Bitcoin na investičné účely.

   Nakoniec sa spoločnosti Consolidated podarilo získať späť približne 144 Bitcoinov z rôznych osobných peňaženiek Kima. Finančná spoločnosť stratila celkovo približne 603 tisíc dolárov kvôli závislosti na hazarde.

Kim napísal e-mail pre svojich nadriadených v Consolidated: „Nebolo mojím zámerom kradnúť pre seba. Zúfalo som sa snažil opraviť to, čo som už urobil. Nemôžem uveriť tomu, že som sa nezastavil.“

   Hazardné hry v oblasti investícií sú reálne a kryptomeny sú len nový spôsob, ako sa môžu niektorí dopracovať k závislosti. Americký prokurátor obvinil Josepha Kima z podvodov, ktoré by ho mohli dostať až na 20 rokov  do väzenia. Kim sa tiež zapísal do histórie. Je to prvý človek v Chicagu, ktorý má byť obvinený z podvodu v oblasti kryptomien.

Zdroj: link.