The Bank of America s aktívami cez 2,8 bilióna dolárov podporuje digitálne aktíva

Kryptomeny zažívajú v posledných dňoch nádherný rast a my tu dnes máme ďalšiu obrovskú správu, ktorá hrá v prospech kryptomien. Krypto priemysel je totiž pod drobnohľadom jednej z najväčších medzinárodných bánk BofA, s celkovými aktívami cez 2,8 bilióna dolárov, čo z nej robí ďalšieho naozaj obrovského potenciálneho hráča v tomto sektore. BofA zverejnila 140 stranovú správu, kde hneď na samotnom začiatku poukazuje na to, vesmír kryptomien je už skutočne veľký a už ho naozaj nemožno ignorovať, nakoľko trhová kapitalizácia všetkých kryptomien presahuje hodnotu 2 bilióny dolárov a viac ako 200 miliónov užívateľov.

,,Neistota v rámci regulácií je z nášho pohľadu momentálne najväčším krátkodobým rizikom, avšak z dlhodobého hľadiska môže regulácia v konečnom dôsledku spôsobiť zvýšenie záujmu medzi investormi, keď budú stanovené „pravidlá cesty“ pre digitálne aktíva.“

The Bank of America si taktiež uvedomuje aj dôležitosť kryptomeny Bitcoin, ktorá má od samého počiatku najvyššiu trhovú kapitalizáciu, pričom na základe pohybu tejto kryptomeny sa riadi celý trh, respektíve všetky altcoiny. Vyzdvihuje však aj menovite Stablecoiny, DeFi, CBDC, DApps či napríklad NFT, pričom posledné dve menované označila za ,,najväčšie inovácie“. Pri NFT sa k nám v tomto dokumente dostala aj zaujímavá informácia a to, že v priebehu augusta tohto roka dosahovali tržby NFT viac ako 3 miliardy dolárov, čo je obrovský nárast oproti rovnakému mesiacu v predošlom roku.

Zdroj