Technológia Blockchain môže úplne zmeniť spôsob fungovania podnikov

   Kreditné karty vstúpili na scénu v roku 1950 a odvtedy obchodné transakcie nikdy neboli také ako predtým. Široké používanie kreditných kariet má svoj podiel na výhodách a nevýhodách – ale po prehodnotení situácie sa zdá, že sa veci musia zmeniť. Kreditné karty boli v mnohých ohľadoch mimoriadne prospešné pre podniky. Zákazníci môžu platiť za veci, ktoré si nemôžu dovoliť v danom mesiaci, a to tak, že cez svojou kartou idú do mínusu a tlačia náklady na bilanciu nasledujúceho mesiaca. Banka viazaná na kartu zaplatí podniku za nákup a následne zákazník vypláca nový dlh spoločnosti s kreditnou kartou. Podniky dostávajú platby rýchlo a spotrebitelia sú náchylnejší na to, aby platili kartou. Čo sa môže pokaziť? Bohužiaľ, je toho veľa.

Podvody s kreditnými kartami sú na vzostupe a sú čoraz viac nebezpečné pre spotrebiteľov a podniky. Úverové skóre spotrebiteľov je možné zničiť jedným prstom a firmy môžu takisto prísť o veľa kvôli falšovaným nákupom. Aj keby sme nerátali bezpečnostné hľadisko, kreditné karty a iné tradičné spôsoby platieb trpia aj inými nevýhodami. Banky a spoločnosti kreditných kariet vyberajú poplatky za výbery a transakcie prostredníctvom kreditných kariet, čo vedie k zvýšeným nákladom podnikov, ktoré sa často dostávajú do peňaženiek zákazníkov vo forme vyšších cien. Okrem toho sú  platby cez kreditné karty rýchle, no niekedy rýchle nestačí. Môže trvať niekoľko dní, kým sa prevod vyrieši, príležitostne dlhšie a v tomto globálnom hospodárstve to jednoducho nie je prijateľné. To vyvoláva jednoduchú otázku: „Existuje spôsob, ako zvýšiť bezpečnosť platieb a zároveň ich rýchlosť?“ Odpoveď je áno. Platformy Blockchain vedú decentralizované účtovné knihy, uchovávajú históriu všetkých transakcií ktoré uskutočňujú sú jedinou možnosťou.

Je to doslova revolučná platforma ktorá umožňuje rýchle spracovanie a zároveň zaručuje bezpečnosť platieb. Tieto platformy sa zaoberajú najmä transakciami založenými na kryptomenách, ktoré od roku 2014 narastajú v priemere o 62% ročne.

Rast technológie Blockchain a potreba mainstreamovej integrácie

Niektoré firmy odhadujú, že ročný príjem pre podnikové aplikácie Blockchainu bude do roku 2025 narastať takmer 20 miliárd dolárov. Ide o ročnú mieru približne 26%. Iní poukazujú na to, že počet používateľov Blockchainu za posledné dva roky vzrástol z približne 4,6 milióna na 17,7 milióna. Je jasné, že je potrebné, aby sa podniky prispôsobili používaniu kryptomien. Bohužiaľ, mnohé podniky nie sú pripravené urobiť tento krok a začať obchodovať s kryptomenami. Dôvodom je nedostatok vzdelania. Technológia Blockchain môže byť zložitá a mätúca, a neznáme, neusadené prostredie môže pôsobiť ako nie úplne spoľahlivé. 

Spoločnosti ako nedávno spustený startup projekt Jincor, poskytujú poradenstvo a právnu pomoc podnikom, ktoré používajú svoje platformy, podobne ako to robia tradičné banky. Tiež pomáhajú svojím klientom prejsť prostredníctvom prísnych overovacích procesov, ktoré spájajú svoje Blockchainy alebo digitálne ID s hlavným prúdom. Výsledkom je, že všetky transakcie medzi stranami na platforme spĺňajú regulačné i firemné pravidlá. Výsledkom je použiteľná a bezpečná platobná platforma, ktorá neobsahuje riziká, ktoré poskytujú staršie systémy. Čo si o tom myslíte Vy?

Zdroj: https://www.cryptocoinsnews.com