Technicky zdatný Youtube sa pokúsil ťažiť BTC cez Nintendo

Youtuber s menom stacksmashing zverejnil video, v ktorom sa pokúša ťažiť Bitcoin na Nintendo Game Boy, ktoré bolo uvedené na trh v roku 1989. Tento technologicky zdatný Youtuber však čelil pomerne veľkej výzve, nakoľko na ťaženie BTC je potrebné pripojenie na internet a to Nintendo nemá. Youtuber sa však vynašiel a prišiel so zaujímavým riešením. Nintendo totiž pripojil k počítaču pomocou prepojovacieho kábla Raspberry Pi Pico.

Našťastie má Game Boy prepojovací port, ktorý sa zvyčajne používa na obchodovanie s Pokémonmi a na ďalšie veľmi dôležité veci, no v prípade miningu sa dá použiť na prepojenie s počítačom. Na zostavenie adaptéra z prepojovacieho kábla na USB som sa rozhodol použiť Raspberry Pi Pico, pretože umožňuje skutočne ľahko implementovať všetky druhy IO protokolov, a pomerne dosť som sa tešil na jeho využitie.

– stacksmashing

Výsledkom tohto experimentu je hašovacia rýchlosť 0,8 H / S, čo inými slovami znamená, že, ak by chcel stacksmashing vyťažiť aspoň jeden Bitcoin, musel by prežiť nespočetne veľa životov.

 

Zdroj (Source)