Taliansky regulátor varuje investorov pred nelegálnymi platbami

Taliansky regulačný orgán pre finančné trhy Consob dnes uverejnil ďalšiu sériu varovaní pre obchodovanie s FX a CFD, ktoré sa bez povolenia zameriavali na talianskych obyvateľov.

   Najnovšie dodatky v zoznamu zahŕňajú: spoločnosti Sanata Group Eood a Pentacle Group Ltd (www.chronofm.com), Thinking Ahead Ltd a Kitano Ltd (www.solidfxpro.com) a spoločnosti Solid Plus Ltd, ktorá pôsobí prostredníctvom webovej stránky www.solidfxplus.com.

   Národná komisia pre bankovníctvo (CONSOB) tiež vydala novú čiernu listinu viacerých forex platforiem, podvojných maklérov a poskytovateľov správy aktív, v ktorých uvádza, že firmy boli ostatnými európskymi regulačnými orgánmi klasifikované ako podvodné.

   Taliansky regulátor uviedol, že niektoré firmy na čiernej listine nielen nemajú príslušné licencie alebo povolenie na prevádzku v Taliansku. Taktiež sa domnievajú, že tieto platformy sú priam obchodné podvody, ktoré ponúkajú podvodné investičné programy s vysokým výnosom.

   Niektoré z uvedených spoločností sa tiež podieľajú na podpore investorov pri obchodovaní s investíciami alebo investovaní do kryptomien. Na základe viacerých sťažností Komisia údajne začala zhromažďovať informácie o niekoľkých krypto platformách v Taliansku.

   K dnešnému dňu spoločnosť CONSOB neuznala žiadnu platformu ako burzu. Každá platforma, ktorá ponúka kryptomeny, ktoré zodpovedajú definícii cenných papierov, musí určiť, či ide o trh. Trhové miesta musia dodržiavať pravidlá dané riadiacou burzou alebo alternatívnymi systémami obchodovania.

   To je dôvod, prečo spoločnosť CONSOB radí talianskym investorom, aby skontrolovali svoje registre skôr, ako vložia akékoľvek finančné prostriedky sprostredkovateľovi, najmä ak spriaznený maklér používa agresívne marketingové techniky.