Takzvané ,,kryptomamy“ si nechávajú radiť o nákupe kryptomien od svojich detí

Juhokórejské „kryptomamy“ to s nákupom altcoinov a najmä Bitcoinu (BTC) myslia naozaj vážne. Podľa najnovších informácií sa zdá, že viacero z nich počúva svojich potomkov a na základe toho sa rozhodujú, kam svoje peniaze investovať. Myslíte si, že je to dobré rozhodnutie?

Ako viete, zatiaľ čo v Južnej Kórei (ako aj na celom svete) boli investori počas prvého masívneho rastu kryptomien v roku 2017 prevažne mladí nadšenci, tentokrát sú to práve ,,kryptomamy“ vo veku od 40 do 59 rokov. Mnohí tento fenomén začali označovať ako ,,Krypto horúčka 2.0″, pričom média prichádzajú s titulkami článkov ako: ,,Ženy v domácnosti vo veku od 40 až 59 rokov investujú do kryptomien.“

Veľmi zaujímavé údaje z obchodnej platformy Coinone nám tiež prezrádzajú, že zo všetkých užívateľov od 50 do 59 rokov na tejto stránke, je žien 44%, zatiaľ čo v kategórii od 40 do 49 rokov je žien 31%. Čo je na tom však veľmi zaujímavé je, že práve kategória užívateľov od 40 do 59 rokov, je zodpovedná za 30% z celkového objemu transakcií na tejto burze.

Zdroj (Source)