Svetoznáma sitkom show Big Bang Theory venuje celú epizódu Bitcoinu

Teória veľkého tresku (Big Bang Theory), jedna z najobľúbenejších sitkomov v histórii s priemerom 17 miliónov divákov za svoju poslednú sériu, venuje celú epizódu kryptomene Bitcoin.

Epizóda 9 Teórie veľkého tresku, ktorá sa bude vysielať 30. novembra 2017, má názov „The Bitcoin Entanglement“, a analytici očakávajú, že show ukáže postupné prijímanie a akceptovanie Bitcoinu spoločnosťou. Teória Veľkého tresku je najviac sledovaná medzi divákmi vo vekovej skupine od 19 do 35 rokov, čo je relatívne mladá veková kategória, vhodná pre budúcnosť kryptomien. Tento rok aj populárny seriál Arrow, spomenul v jednej zo svojich epizód kryptomeny. Je to len ďalší dôkaz že kryptomeny sú čoraz viac akceptované spoločnosťou, čo je iba dobre.

Prvá epizóda druhej série seriálu Mr. Robot a Bitcoin

 

Okrem spomínaného Arrowa, za posledných 12 mesiacov niekoľko ďalších populárnych televíznych seriálov, vrátane seriálu Mr. Robot, spomenulo Bitcoin či iné kryptomeny, ktoré sa týmto štýlom predstavujú potenciálnym zákazníkom a dostávajú ich do podvedomia ľudí. Vplyv televíznych seriálov ako The Big Bang Theory, Arrow či Mr. Robot je extrémne dôležitý pre dlhodobý rast Bitcoinu aj iných kryptomien, pretože pomôže rastu hlavného prúdu Bitcoinu, ako hlavnej svetovej meny nadchádzajúcich rokov.

Teória veľkého tresku a jej nie moc príliš pozitívny vzťah s Čínou

Teória veľkého tresku, epizóda 9, je obzvlášť zaujímavá kvôli dlhej a nie moc dobrej histórií medzi touto show a Čínou. V roku 2014 čínska vláda spravila zákrok proti západným seriálom a show ako napríklad Teória veľkého tresku a povolila ich len ,,domácim“ platformám na zdieľanie videa či streamovania ako Tudou či Youku. Ako uvádza správa Fortune z roku 2015:

„V apríli 2014, hit CBS zmizol z právnej stránky pre vysielanie, z dôvodov televíznej regulácie, ktorú krajina nikdy vysvetlila. Niektorí z nich uviedli, že regulácia, štátna správa tlače, publikácie, rozhlasy, filmy či televízia (SARFT) poslali akúsi správu celému západu.

Avšak v polovici roku 2015 sa The Big Bang Theory opäť objavila v Číne na jednej z najpoužívanejších miestnych video platformách, Sohu. Odvtedy bolo čínskym divákom umožnené sledovať televízne seriály od legalizovaných poskytovateľov služieb, ako sú Tencent, Sohu a Tudou.

Napriek tomu Scott Cendrowski z Fortune zdôraznil, že čínska vláda naďalej požadovala, aby Sohu a ďalšie video platformy predložili celé televízne seriály na posúdenie predtým, než budú odvysielané. V prípade sezóny 11 a konkrétne v epizóde 9 s Bitcoinom, zostáva neisté, či sa čínska vláda pokúsi cenzurovať epizódu kvôli ich problému s Bitcoinom, vzhľadom na jeho nedávne pozastavenie vlády a celoštátny zákaz obchodovania s kryptomenami. Ak bude 11. séria Teórie veľkého tresku v Číne podľa plánu odvysielaná, mohla by spustiť pozitívne ohlasy na prehodnotenie zákazu obchodovania s kryptomenami a Bitcoinom v tejto krajine a v krátkej dobe by mohla spustiť lavínu po dopyte kryptomien. Čo si o tom myslíte Vy?

 

Zdroj: https://www.cryptocoinsnews.com