Svetová spoločnosť Papa John´s začne prijímať platby Bitcoinom

Britská pobočka Papa John, nachádzajúca sa v centrálnom Manchestri, oznámila, že začne prijímať Bitcoin ako platobnú možnosť. Rozhodli sa tak aj vďaka tomu, že mnohí ľudia vo svete kryptomien spomínajú na tento slávny incident s nákupom pizze v roku 2010, keď používateľ internetového fóra Bitcointalk kúpil 2 Papa John’s Pizze za 10 000 BTC.

Svetovo najdrahšia pizza

Ak niekto neviete o čo ide, tieto dve pizze boli zakúpené za 10 000 BTC v roku 2010, suma, ktorá vtedy bola zaplatená bola v hodnote približne 25 dolárov.  Teraz by to bolo približne 75 miliónov dolárov (trochu smola). Pizzy objednal Laszlo Hanyecz, ktorý zaplatil druhému užívateľovi fóra Bitcointalk, aby ich objednal. Táto udalosť sa vo všeobecnosti považuje za prvú príležitosť, kedy sa spoločnosť Bitcoin využívala na nákup fyzického tovaru. Vo vyhlásení New York Times Hanyecz povedal:

Nebolo to, akoby mali Bitcoiny vôbec nejakú hodnotu, takže myšlienka obchodovania s nimi na pizzu bola neuveriteľne v pohode – Nikto nevedel, že to bude tak veľké.

Jeden užívateľ Redditu taktiež pripustil:

Kúpil som si okolo sedem pizz od roku 2012 cez Bitcoin. Všetky boli vynikajúce no ľutujem ich objednávanie. Dajte svoje peniaze do kryptomien skôr, než budete ľutovať.

 

Bitcoin nie je veľmi rozšírený medzi maloobchodmi

Bitcoin sa začína prijímať na stále viacerých miestach a vzhľadom na to, že súčasná Bitcoinová mánia sa teraz len začína šíriť medzi ľudí po rastúcej exponenciálnej hodnote Bitcoinu, môžeme s hrdosťou povedať, že toto je len začiatok. Prijatie Bitcoin je v prvom rade záchranou online domény, najmä v Spojenom kráľovstve, kde veľmi málo miest prijíma platby cez kryptomeny. V Londýne existuje len niekoľko reštaurácií, ktoré sú ochotné prijímať platby cez Bitcoin či iné kryptomeny. Veríme však, že toto číslo bude neustále narastať.

Čo si o tomto myslíte Vy? My sa nemôžeme dočkať keď bude možnosť platiť Bitcoinom či inými kryptomenami doslova všade kam sa pozrieme.

 

Zdroj: http://bitcoinist.com