Švédska centrálna banka očakáva, že kryptomeny budú čoskoro úplne zregulované

Pojem regulácia je v krypto svete používaný čoraz častejšie. Po postupnej regulácii kryptomien v Nemecku, v Spojených štátoch, v Číne, v Turecku či v Južnej Kórei sa najnovšie pridáva aj Švédsko. Centrálna banka tohto štátu si totiž myslí, že Bitcoin bude čoskoro úplne zregulovaný práve vďaka masívnemu záujmu o Bitcoin a ďalšie altcoiny.

Koncept kryptomien nepotešil pravdepodobne ani jednu centrálnu banku na svete a namiesto toho viacero krajín pracuje na svojej vlastnej centrálnej digitálnej mene. Je tak zaujímavé sledovať aktuálnu situáciu, nakoľko mnoho krajín proti kryptomenám bojujú, avšak ich technológiou sa inšpirovali takmer všetky spomenuté krajiny. Koniec koncov, je to úplne prirodzené, nakoľko máme digitálnu dobu, ktorá sa bude len a len zlepšovať. Situáciu nám trochu bližšie priblížil aj priamo guvernér švédskej centrálnej banky RIksbank, Stefan Ingves, ktorý sa vyjadril nasledovne:

,,Keď je niečo dosť veľké, vstúpia do hry záujmy spotrebiteľov a pranie špinavých peňazí. – Existuje teda dobrý dôvod veriť, že k [regulácii] dôjde.”

Pokiaľ ide o konkrétne krajiny, v poslednej dobe vidíme najväčší záujem o regulácie, najmä v krajinách Ázie, konkrétne v Číne alebo Južnej Kórei ale aj v krajinách, ktoré sme spomenuli vyššie. Čínska štátna rada len nedávno rozhodla, že chce zakročiť proti bitcoinu, ako aj proti jeho ťažbe, čo potvrdil oficiálny vládny dokument z nedávneho stretnutia.

Zdroj