Švajčiarsky federálny radca: Blockchain prenikne celou našou ekonomikou

Jeden zo siedmich členov švajčiarskej kolektívnej hlavy štátu uviedol, že blockchain jedného dňa “prenikne do celej ekonomiky”.

Švajčiarsky federálny radca Johann N. Schneider-Ammann uviedol počas prejavu na konferencii Crypto Valley v Berne:

“Málokto ešte stále pochybuje o tom, že blockchain prenikne do celej našej ekonomiky.”

Schneider-Ammann však dodal, že Švajčiarsko v súčasnosti nemá dostatok informácií o nových technológiách, o ich potenciáli a rizikách, pričom konštatuje, že rozhodujúcim faktorom bude tlak na technologické vzdelávanie:

“Musíme klásť ešte väčší dôraz na digitalizáciu a technológiu v školách. Potrebujeme viac IT špecialistov (nehovoriac o expertoch Blockchain). Potrebujeme viac výskumných projektov a profesorov v tejto oblasti. “

Schneider-Ammann tiež poznamenal, že regulácia v oblasti blockchain, cryptomien a ICO by mala napredovať, poukazujúc na blockchainovú pracovnú skupinu, ktorá spolupracuje so súkromnými aktérmi pod vedením samotného Schneidera a ministra financií Ueli Maurera.

“Ale len aby sme v tom mali jasno, dobrý ekonomický rámec neznamená, že by sme tomu mali dať úplne voľnú ruku! V novom digitálnom svete je potrebné neustále zabraňovať zneužívaniu. A podniky potrebujú právnu istotu. V opačnom prípade budú investície zadržané. “

Švajčiarsko bolo označované za krypto krajinu, konkrétne v súvislosti s Zugským krypto valley, kvôli svojim šetrným daňovým predpisom a vyváženému prístupu k tokenom vydaným v ICO. Začiatkom júna oznámil Zug, že tento rok budú prebiehať v krajine prvé voľby založené na blockchaine.

Zdroj: link