Švajčiarska pošta začne čoskoro ponúkať krypto služby

Do sveta kryptomien aj vďaka našim článkom viete, že čoraz viac inštitúcií sa pridáva do tohto odvetvia, avšak stále ide o malé percento oproti inštitúciám, ktoré sa do tohto odvetvia z viacerých dôvodov odmietlo pridať. Najnovšou potenciálnou inštitúciou, ktorá sa do tohto odvetvia možno pridá, je švajčiarsky bankový poskytovateľ PostFinance, ktorý oznámil, že spoločnosť zvažuje naskočiť na ,,krypto palubu“.

,,Naši klienti chcú priamy prístup na tento trh prostredníctvom svojej domácej banky. Vzhľadom na rastúcu inštitucionalizáciu [kryptomien] za posledných 18 mesiacov je toto ideálny čas vstúpiť na trh.“

O štátnej spoločnosti PostFinance je dlhodobejšie známe, že sa aktívne prikláňa ku kryptomenám, nakoľko napríklad ich samotná aplikácia Yuh ponúka svojim klientom možnosť voľne nakupovať, obchodovať a investovať do 13 kryptomien, vrátane BTC a ETH a to už od 25 dolárov. Okrem toho budúci mesiac zavádzajú jednu z prvých poštových známok NFT. Keď pôjde teda všetko podľa plánu, PostFinance sa čoskoro pripojí k bankám ako JPMorgan Goldman Sachs, Citibank a Fidelity, celosvetovým bankovým inštitúciám, ktoré v súčasnosti poskytujú svojim klientom služby v oblasti kryptomien.

Zdroj