Štyria zatknutí za prevádzku falošnej krypto burzy

Ukrajinská polícia zatkla skupinu štyroch mužov podozrivých z prevádzky šiestich falošných krypto búrz.

Štyria muži vo veku 20 až 26 rokov údajne spustili najmenej šesť digitálnych búrz, v ktorých podvádzali používateľov a následne kradli ich peniaze. Páchatelia lákali používateľov tým, že podporovali výmeny s falošnými pozitívnymi ratingmi a online recenziami. Polícia uviedla, že podozriví majú špeciálne vedomosti a zručnosti v oblasti programovania a vytvorili si vlastný systém CMS pre správu obsahu búrz.

Polícia pri zatýkaní zaistila ​​počítače, flash disky, smartfóny a iné zariadenia. Podľa hovorcu ukrajinskej národnej polície zoznam stránok nie je úplný. Teraz úrady žiadajú používateľov, aby poskytli informácie o tom, či boli predtým podvedení falošnými burzami.

Včera prijala americká komisia pre cenné papiere a burzy dodatočný núdzový príkaz na zmrazenie majetku spoločnosti Dominic Lacroix, majiteľa spoločnosti PlexCorps. Lacroix a jeho partner Sabrina Paradis-Royer boli obvinení z porušenia zákona o cenných papieroch v súvislosti s ICO PlexCoin (ICO), ktorú v auguste minulého roka uskutočnila spoločnosť PlexCorps. ICO údajne získala 15 miliónov dolárov od tisícov investorov.

Ukrajinský prípad nie je prvý. Začiatkom tohto mesiaca spoločnosť Cointelegraph uviedla, že bitcoin obchodník z Los Angeles v Kalifornii čelil trestnému stíhaniu za to, že údajne prevádzkuje neregistrovaný multimiliónový Bitcoin-fiat biznis.

Zdroj: link