Stredoafrická republika prijala BTC ako zákonné platidlo

Na tému kryptomeny dostávame doslova deň čo deň veľké množstvo správ, ktoré sú pre toto odvetvie veľmi dôležité, aj keď to tak možno momentálne nevyzerá z hľadiska rastu krypto trhu. Včera však obletela svet z čista jasna správa, že Stredoafrická republika prijala Bitcoin ako zákonné platidlo ktorá definitívne cene Bitcoinu pomohla, pričom sme mohli spozorovať menší rast. Ide tak po Salvadore len o druhú krajinu na svete, ktorá spravila podobný krok a aj keď sa z tejto správy mnohí tešia, narastajú aj veľké obavy.

Pochopiteľne sme sa však ako v prípade každej novinky dočkali aj veľkej kritike, nakoľko Stredoafrická republika je jednou z najchudobnejších krajín sveta a aj keď je bohatá na diamanty, zlato a urán, v očiach mnohých ide o pomerne veľký risk. Táto krajina je blízkym ruským spojencom, pričom práve žoldnieri z Wagnerovej skupiny pomáhajú bojovať proti povstaleckým silám v krajine. Existujú tak domnienky, že práve pomocou tejto krajiny by sa Rusi chceli vyhnúť sankciám, ktoré na Rusko uvalil západ kvôli invázii na Ukrajine.

Ďalšie varovné signály sú tie, že iba 4 % obyvateľov krajiny má prístup k internetovému pripojeniu, čím sa legalizácia Bitcoinu stáva prakticky takmer zbytočnou, čo len naznačuje vyššiu pravdepodobnosť vyššie spomenutej snahy Ruska obísť sankcie. Niektorí experti to vidia ako krok k podkopaniu domácej meny podporovanej Francúzskom, a tým sa odcudziť francúzskemu vplyvu. Tento krok však aj napriek týmto faktorom posúva Stredoafrickú republiku podľa mnohých „na mapu najodvážnejších a najvizionárnejších krajín sveta“ a na to, či ide nakoniec o dobrú alebo zlú správu pre krypto odvetvie si budeme musieť počkať.

Zdroj