Stellar sa pripája k poradnému výboru CFTC pre globálne trhy ako jedna zo štyroch krypto organizácií

Nadácia SDF sa stala najnovším členom poradného výboru pre globálne trhy (GMAC) komisií pre komoditné futures v Spojených štátoch (CFTC). Výbor sa pripravuje na prvé stretnutie 13. februára po vyše roku. Riaditeľ prevádzky Stellar Jason Chlipala tvrdí, že nadácia Stellar Development Foundation (SDF) prinesie výboru jedinečnú perspektívu vrstvy 1 a taktiež sa bude venovať rôznym prípadom použitia stablecoinov.

SDF podporuje Stellar blockchain, ktorý sa používa na prenosy krypto-fiat. Nadáciu bude vo výbore zastupovať prevádzkový riaditeľ Jason Chlipala. Vo firemnom blogu napísal:

„Dúfame, že prinesieme jedinečnú perspektívu protokolov vrstvy 1 do GMAC. SDF, ako súčasť výboru, vyzdvihne úlohu stablecoinov nielen na trhoch s digitálnymi aktívami, ale taktiež aj pri skutočných prípadoch použitia, vrátane využitia stablecoinov pri poskytovaní humánnej pomoci.“

Stellar

Stellar je vydavateľom mince Stellar a rovnako aj tvorcom programu Stellar Aid Assist, ktorý umožňuje humánnym organizáciám poskytovať hotovostnú pomoc zraniteľným skupinám obyvateľstva. Stellar sa spája aj s krypto – orientovanými členmi GMAC, ako sú CoinFund, Uniswap Labs a Komorou digitálneho obchodu.

Prvé stretnutie

Komisárka CFTC Caroline Pham je novou sponzorkou GMAC. Prvé stretnutie bude venované hlavne organizačným otázkam. Bude sa diskutovať aj o možných témach týkajúcich sa štruktúry globálneho trhu a trhov s digitálnymi aktívami, ktoré má GMAC uprednostniť pri vytváraní politických odporúčaní CFTC.