Spoznaj svoju kryptomenu #7 – Qtum

4

Dnes sme si pre Vás pripravili ďalšiu časť zo série „Spoznaj svoju kryptomenu“, kde budeme diskutovať o jednej z najznámejších čínskych kryptomien na svete založenej na platforme Ethereum a tým je Qtum.

Qtum je decentralizovaný projekt s otvoreným zdrojom a hybridným blockchainom. Technologické jadro projektu Qtum kombinuje fork Bitcoinového jadra a abstraktnú vrstvu účtu (AAL – Account Abstraction Layer), ktorá umožňuje používanie viacerých virtuálnych strojov vrátane virtuálneho počítača Ethereum (EVM – Ethereum Virtual Machine). Používa štýl ťaženia PoS, ktorý je zameraný na riešenie určitých prípadov používania v priemysle. Zatiaľ sú Qtum tokeny, ktoré sa používajú na komunikáciu s decentralizovanou aplikáciou a inteligentnými zmluvami na platforme Qtum. Časom budú tieto mince slúžiť ako stávková mena na blockchaine projektu Qtum. K tomuto všetkému sa Qtum snaží ustáliť a zlepšiť takzvaný ,,most“ medzi blockchainami a svetom biznisu. K tomuto slúžia už spomínané koncepty inteligentných zmlúv, ktoré sa špecializujú na biznis a jeho správny chod.

Tento projekt založil Patrick Dai spolu s ľudmi ako Neil Mahi, ktorý je riaditeľ architektúry blockchainu a Jordanom Earlsom, ktorý je hlavným vývojárom a taktiež spoluzakladateľom. Títo ľudia sú v priemysle kryptomien veľmi známi a uznávaní. Qtum má aj obrovský zoznam ľudí, ktorí tento projekt podporujú ako napríklad Matthew Roszak (zakladateľ projektu Bloq), Roger Ver (skalný investor do ICO/Startup-ov ktoré sú spojené s Blockchainom), Anthony Di Iorio, (zakladateľ svetovej platformy Ethereum), či Star Xu (zakladateľ kryptomeny OKcoin).

Qtum vyzbieral v prvej fáze pred oficiálnym spustením 15,6 milióna amerických dollárov len za 17 hodin, čím sa stal ôsmou kryptomenou v čase jeho spustenia z hľadiska investovania peňazí pred svojím oficiálnym spustením. V predpredaji bolo 10 miliónov tokenov vypredaných za menej ako 90 minút! Predpredaj skončil s vyzbieranými 11,156 Bitcoinami a 77,081 mincí, kryptomeny Ethereum.

Dve najsilnejšie stránky kryptomeny Qtum sú:

– Qtum je prvá kryptomena, ktorá zaviedla protokol založený na Bitcoine, ale aj na  platforme Ethereum. Qtum ich teda skombinoval. Vízia zakladateľov bola, aby mohli používať zlepšovacie protokoly Bitcoinu, no zároveň používať spomínaný virtuálny počítač platformy Ethereum. To sa im aj splnilo.

– Qtum má jeden z najuznávanejších a najskúsenejších tímov sveta, nehovoriac o spomínaných obrovských menách ľudí v tomto biznise, ktorí tento projekt podporujú. A aj toto bude jedným z hlavných faktorov, ktorý bude rozhodovať o obrovskom záujme a úspechu tohto skvelého projektu

Qtum je veľmi stabilný projekt s veľkou šancou na úspech, a aj preto ho odporúčame do portfólia každého investora kryptomien. Veríme, že ste sa zase dozvedeli niečo nové a my už sa na Vás budeme tešiť pri ďalšej časti našej série. Prajeme pekný zvyšok dňa.

Zdroj: https://qtum.org/en/

Share.

4 komentáre

  1. Pingback: Qtum: Meet Your Cryptocurrency With Hybrid Blockchain - SMART CITY

Leave A Reply