Spoznaj svoju kryptomenu #3 – BAT

0

Digitálna reklama je zničená. Povedzme si na rovinu, keď sme v minulosti používali akékoľvek stránky, neboli tam takmer žiadne nechcené reklamy. Teraz? Teraz ich máte všade, kde pozriete. Samozrejme, aj to je jeden z dôvodov, prečo je internet zdarma. Vďaka reklamám sa zarábajú obrovské peniaze po celom svete. Ako ich ale zredukovať tak, aby sa na webstránky dostávali len tie, ktoré tam majú byť a zbavili sa podvodníkov? Odpoveď je Basic Attention Token (BAT).

Reklamná platforma BAT radikálne zlepšuje efektívnosť digitálnych reklám vytvorením nového tokenu, ktorý si môžete vymieňať medzi vydavateľmi, inzerentmi a používateľmi. Všetko sa to deje na blockchain platforme Ethereum. Užitočnosť tokenu je založená na pozornosti používateľa, čo jednoducho znamená osobnú sústredenú duševnú angažovanosť.  V jednoduchosti to funguje tak, že inzerenti poskytnú vydavateľom najlepšie dostupné techniky na základe nameranej pozornosti používateľov. Používatelia taktiež dostanú niekoľko tokenov BAT za účasť. Môžu si ich nechať, darovať späť vydavateľom alebo ich použiť na platforme BAT.

Tento transparentný systém uchováva osobné údaje v súkromí, pričom poskytuje menej, za to omnoho relevantnejších reklám. Možno o tom neviete, ale dokonca aj Váš mobil sa značne rýchlejšie vybije, hlavne kvôli veľkému počtu reklám na stránkach. Vlastníci zaznamenávajú menej podvodov a zvyšujú svoje percento odmien, inzerenti zase lepšie odozvy a výkonnosť. Presne kvôli tomuto bol vytvorený prehliadač Brave.

Brave software predstavuje inovatívne riešenie a tým je digitálna reklamná platforma na báze blockchainu, ktorá blokuje nechcené reklamy, no zároveň ako som spomínal, automatický systém, ktorý odmeňuje užívateľov. Druhým krokom je decentralizovaná reklamná burza a k tomu je potrebná nová kryptomena. To je dôvod, prečo bol vytvorený BAT. Prehliadač automaticky kontroluje vašu aktivitu, čo je samozrejme 100% bezpečné a súkromné. Tak sa predíde zneužívaniu a podvodom ako je to na ostatných prehliadačoch.

Ako sám zakladateľ Brendan Eich hovorí, tento systém odmeňovania je budúcnosť reklám na internete po celom svete a my s ním môžeme iba súhlasiť. Osobne odporúčame držať kryptomenu BAT pre jej kvalitu a stabilitu. Veríme, že sme Vám túto kryptomenu vysvetlili dostatočne a Vy odteraz budete vedieť, kam ste investovali Vaše peniaze.

Zdroj: https://basicattentiontoken.org/

Spoznaj svoju kryptomenu #3 – BAT
Rate this post

Zdieľať

Pridaj komentár