Spoznaj svoju kryptomenu #8 -Verge

V poslednom diele našej minisérie ,,Spoznaj svoju kryptomenu“ ste žiadali informácie o kryptomene Verge. My sme si ho pre Vás pripravili.

Verge je bezpečná a anonymná kryptomena, ktorá je zameraná na súkromie. Inými slovami, je to decentralizovaná mena určená pre používateľov, ktorí oceňujú súkromie. Využíva  taktiež podporu ťažby viacerých algoritmov na zvýšenie bezpečnosti a zabezpečenie rovnakej distribúcie mincí ,,minerom“. Veľkou výhodou sú aj ultrarýchle transakcie a taktiež veľmi aktívny tím, ktorý je neustále v kontakte s komunitou. Ako vedenie tejto kryptomeny hovorí: ,,Sme pripravení, na masové používanie.“ Poďme si však o tejto kryptomene povedať niečo viac.

Ak ste už nejaký čas súčasťou komunity Bitcoinu a kryptomien, budete si  určite vedomí skutočnosti, že Bitcoin nie je až taký anonymný, ako to tvrdia masmédiá. Kvôli pseudoanonymite bitcoinov bolo vyvinutých niekoľko metód, ktoré dokážu prepojiť užívateľov Bitcoinu na ich adresu peňaženky. Práve to sa stalo záujmom mnohých užívateľov Bitcoinu, ktorí sa čoraz viac obávajú regulátorov a vlád sledujúcich ich transakcie. To spôsobilo, že mnohí užívatelia Bitcoinov orientovaných na slobodu a súkromie sa obrátili na kryptomeny zamerané na tú pravú anonymitu. Za posledných šesť až dvanásť mesiacov si práve tieto kryptomeny našli veľmi veľa nových užívateľov. Jedna z týchto kryptomien je práve Verge.

S digitálnou menou Verge (XVG) sa začalo obchodovať v októbri 2014 a je teda jednou z najstarších anonymných kryptomien na trhu. Keď sa však prvýkrát spustila táto kryptomena, niesla názov DogeCoinDark. Cieľom vývojárov spoločnosti DogeCoinDark bolo vytvoriť zábavnú anonymnú digitálnu menu založenú na princípe Dogecoin so zdokonalenými funkciami ochrany osobných údajov. Vo februári 2016 sa tím spoločnosti DogeCoinDark rozhodol premenovať túto kryptomenu na Verge a pokračovať v práci na zlepšení kryptomien ako takých. Zlepšuje pôvodnú Blockchain Bitcoinu pomocou viacerých sietí zameraných na anonymitu ako sú napríklad Tor a I2P. Tieto siete boli vytvorené a riadené ich hlavým vývojárom pod menom Sunerok, ktorého prácou je bezpečnosť siete a online súkromie.

V rozhovore pre secwire.net, Sumerok o Verge povedal: „Kvôli ochrane používateľov pred analýzou návštevnosti je používateľova aktivita a  transakcie prepájaná prostredníctvom viacerých globálnych serverov. Každý z týchto serverov odstráni informácie z predchádzajúceho servera do takej miery, že posledný server nevie, kde sieť vznikla. V dôsledku toho môžu používatelia Verge pohodlne posielať a prijímať transakcie spoločnosti Verge cez internet s istotou, že menová stopa je prakticky nezistiteľná. Hlavní vývojári poukazujú na používanie spoločnosti Tor v ich novom Blackpaperi, ktorý bol vydaný 4. júna 2017. Preto prostredníctvom používania služby Tor môžu užívatelia prechádzať anonymne a môžu mať  prospech z rýchlejšieho potvrdenia transakcií. My túto kryptomenu sledujeme už značne dlhý čas a patrí medzi kryptomeny, ktoré držíme a aj budeme držať dlhý čas. Určite by nemala chýbať vo Vašom portfóliu na dlhodobé držanie. Veríme, že sme Vás dnes opäť niečo užitočné naučili. Prajeme Vám pekný zvyšok dňa.

Všetky informácie o počte mincí Verge, kde sa s nimi obchoduje či na akých sociálnych sieťach ich môžete sledovať nájdete na tejto stránke.

Zdroj: https://vergecurrency.com