Spoznaj svoju kryptomenu #17 – Qvolta

Po kvalitných kryptomenách ako FLIK, Rupee, CryptoInsight či Modum, ktoré spravili veľmi pekné percentá zisku nejednému z nás (a ešte aj urobia), tu máme ďalšiu skvelú príležitosť na dlhodobé držanie s názvom Qvolta (QVT).

Čo je Qvolta?

Qvolta je globálna výmenná platforma P2P, ktorá umožňuje rýchlo, ľahko a bezpečne zameniť kryptomeny do FIATu (meny ako euro, dolár, libra atď) a naopak. Qvolta sa zaraďuje do mladších projektov (na coinmarketcap.com pridaná 1. Novembra tohto roku) na čele s hlavným developerom Dmitry Semenov, ktorý je doslova motorom tohto projektu. Dňa 15. septembra 2017 bol tento projekt spustený celosvetovo. Platforma transformuje spôsob, akým ľudia riešia kryptomeny, sľubujúc bezpečnú a užívateľsky príjemnú platformu na výmenu P2P, ktorá je pripravená na masové používanie. Pomocou spoločnosti Qvolta môžu občania ľubovoľnej krajiny na svete pohodlne vymieňať kryptomeny za FIATové meny alebo naopak. Celý tento proces trvá len 10 minút (po registrácii). Vďaka skutočnosti, že obchodníci sú overení a interakcie sú decentralizované, Qvolta je vysoko bezpečná, čo z nej robí kryptomenu, ktorú my osobne budeme držať dlhodobo.

V súčasnosti sú najpoužívanejšie P2P platformy LocalBitcoins, Paxful a Bitsquare. Spoločnosť LocalBitcoins však ponúka len Bitcoin, účtuje si vysoké poplatky a nemá užívateľsky prívetivé rozhranie. Najväčšou nevýhodou spoločnosti Paxful je to, že je populárna len medzi užívateľmi v USA. A Bisq nepredstavuje masové používanie: používatelia musia inštalovať špeciálny profesionálny softvér a disponovať množstvom technických zručností, aby tam mohli nakupovať kryptomeny čo nie je vôbec praktické. Qvolta obchodníci budú používať vlastné tokeny (QVT) ktorými zaplatia za tarifné plány. Obchodníci začnú zakúpením tarifného plánu, po ktorom môžu ponúkať na kryptomeny na predaj či kúpu na burze P2P Qvolta. Používatelia môžu jednoducho nakupovať alebo predávať kryptomeny odpoveďou na ponuky od obchodníkov. Qvolta obchodníci môžu taktiež spravovať svoje kryptomeny v procese – dostupné ako desktop tak aj ako mobilná aplikácia (pre iOS a Android). Túto aplikáciu majú v pláne vydať do konca roka a rovno ísť na Európsky a Ruský trh. Začiatkom roka 2018 plánujú ďalšie burzy.

Zhrnutie medzi Qvolta & LocalBitcoins

  1. LocalBitcoins má možnosť predaja či nákupu len cez Bitcoin, má taktiež vysoké poplatky, Qvolta ich bude mať značne nižšie
  2. LocalBitcoins nemá žiadne aplikácie, Qvolta ich chce predbehnúť hlavne v tomto smere
  3. Qvolta bude pridávať aj ďalšie kryptomeny, za ktoré sa bude dať kúpiť FIAT.

ROADMAP

TÍM QVOLTA

Základné informácie

Trhová kapitalizácia: ? $
Volume (24h): 60,077$
Počet tokenov v obehu: ?
Celkový počet tokenov: 21,600,000
Cena pri písaní tohto článku: 0.270475$
Burzy: HitBTC, EtherDelta
Hlavná stránka: https://qvolta.com/
Twitter: @Qvolta_platform
Telegram: t.me/qvolta

Verdikt

Keďže je táto kryptomena nová, stále sa považuje za High Risk, High Reward kryptomenu. Nám osobne sa ale páči tento produkt a taktiež komunita, ktorá je na takto začínajúcu kryptomenu pozoruhodná a preto sme si vyhradili pár percent zo všetkých našich peňazí aj do tohto projektu. Myslíme si, že v budúcnosti môže dosiahnuť skvelé výsledky. Aj Vám odporúčame túto kryptomenu na dlhodobé držanie (v prípade nejakej pumpy predávať skôr a hned zase dokúpiť). Jeden nikdy nevie čo sa môže stať a pri tak malom počtu tokenov môže cena ísť hore o stovky percent. Necháme sa prekvapiť.

Zdroj: https://qvolta.com/