Spoznaj svoju kryptomenu #16 – Komodo

Po pár dňoch sme si pre Vás prichystali ďalší dieľ z našej série, ,,Spoznaj svoju kryptomenu“. Tentokrát ste žiadali o predstavenie kryptomeny Komodo (KMD). Nebudeme sa teda zdržiavať a môžme ísť rovno na vec.

Čo je Komodo?

Komodo je decentralizovaná platforma pre projekty ICO (dICO), ktorá využíva systém s otvoreným zdrojom na transparentné, anonymné, súkromné či zameniteľné transakcie. Vďaka technológií Blockchain je táto platforma ,,ultra safe“ k čomu dopomáha aj dPoW (Delayed Proof of Work). Po prvýkrát v histórii kryptomien je možné vydávať a šíriť kryptomeny bez dôveryhodnej tretej strany. Tým pádom sa dICO sa nerozlišuje od ostatných ICO iba decentralizáciou, ale aj vďaka technológií Jumblr platformy Komodo, ktorá zaručuje úplné súkromie pre všetky strany ICO. Okrem toho dICO na platforme Komodo nevyžadujú vysoké poplatky, pretože každý reťazec aktív je nezávislý od bloku, ktorý je zabezpečený dPoW, čo umožňuje zaplatiť všetky dICO transakčné poplatky za dICO.

Strategický partner spoločnosti Komodo Platform, Monaize bude prvý, kto bude využívať túto revolučnú technológiu. Ich ICO bude prvé svojho druhu a taktiež umiestni platformu Komodo do značnej pozornosti. Tri hlavné stránky ktoré táto platforma ponúka, sú:

  1. Súkromie – S platformou Komodo si môžeme vybrať medzi transparentnými či anonýmnymi transakciami. Vďaka technológií nazývanej zk-SNARKs, ostanú odosielateľ, príjemca aj suma odoslaných peňazí v anonymite.
  2. Bezpečnosť – Komodo má zabezpečenie ako má Bitcoin. Vďaka novému mechanizmu budú všetky transakcie prebiehať na v úplnej anonymite a bezpečí.
  3. Stabilita – Komodo je bránou pre všetky nové ICO projekty vytvorené na tejto stabilnej platforme, ktoré budú automaticky plne kompatibilné s touto platformou.

Platforma Komodo pomôže rozvinúť priestor pre kryptomeny tým, že poskytne bezpečnosť voči tretím stranám, energetickým aplikáciám s funkciami ochrany osobných údajov a poskytne prostriedky na dosiahnutie cenovej stability v platobných službách typu peer-to-peer. – komodoplatform

Strategické partnerstvo & ICO

Čo sa stane, keď sa poprední inovátori v bankovníctve stretnú s odborníkmi v technológií Blockchain? Monaize zdieľa rovnaké nadšenie a víziu akú má Komodo. Spolu prebrali strategický plán pre rýchle prijatie kryptomeny a okrem toho spoločnosť Monaize spustí koncom tohto roka prvý ICO projekt na platforme Komodo.

„Rozhodli sme sa spolupracovať s platformou Komodo nielen pre samotnú technológiu, ale aj vďaka tímu, ktorý zdieľa našu vášeň pre transformáciu finančných služieb“ – Robert Miller, zakladateľ Monaize

  1. Monaize – platforma elektronického bankovníctva, ktorá rozumie, kde bankový priemysel smeruje. Preto sa umiestňujú na nadchádzajúce prechodné obdobie. Budú používať Komodo ako bránu k technológií Blockchain a tým spoja dva finančné svety dohromady. Monaize bude taktiež prvou bankou, ktorá poskytne produkty a služby založené na Blockchaine pre svoju klientelu.
  2. Zcash – ide o otvorený projekt pre kryptomeny, ktorý používa protokol sk-SNARK. Jedná sa o nový kryptografický protokol, ktorý zabezpečuje súkromie, anonymitu a zastupiteľnosť akejkoľvek kryptomeny. Spoločnosť Komodo používa rovnaký protokol na súkromné ​​a anonymné transakcie.
  3. Delayed Proof of Work (dPOW) – Ide o nový protokol vyvinutý vývojármi spoločnosti Komodo. Je to mechanizmus, ktorý používa pravidelný PoW protokol (rovnako ako Bitcoin), ale robí to trochu inak. Mechanizmus dPoW zabezpečuje celkovú nezmeniteľnosť a poskytuje transakciám druhú vrstvu zabezpečenia. 64 uzlov vykoná túto prácu a zmierňuje riziko. To znamená, že ak niektorý útočník chce zmeniť historickú transakciu Komodo, musí najskôr zmeniť Blockchain Bitcoinu a ako vieme, to možné nie je.
  4. SuperNET – SuperNET je decentralizovaná organizácia, ktorá vyvíja otvorené a decentralizované nástroje pre trh s kryptomenami. Vyvíja napríklad peňaženky s viacerými mincami, decentralizované burzy a produkty s cenovou stabilitou. Kryptomena Komodo je oficiálna mena SuperNET.

Tím Komodo

Takmer všetci členovia tímu Komodo veria v ochranu súkromia a preto používajú pseudonymy. Možno to ľudí vedie k tomu, že je tento projekt akýmsi podvodom, no to naozaj nie je.

Základné informácie

Trhová kapitalizácia: 270,264,442$
Volume (24h): 3,954,580$
Počet tokenov v obehu: 100,945,510
Cena pri písaní tohto článku: 2,68$
Burzy: Coinexchange, Bittrex, Cryptopia, Cryptox
Hlavná stránka: https://komodoplatform.com/
Twitter: @KomodoPlatform

Verdikt

Komodo je kvalitná kryptomena vhodná hlavne na dlhodobé držanie. Je to jedna z tých kryptomien ktorá potrebuje čas, aby sa veci rozbehli. Nespočet kryptomien plánuje v roku 2018 veľké veci a aj preto stále tvrdíme, že rok 2018 bude úžasným! Prajeme pekný zvyšok dňa!

 

Zdroj: https://komodoplatform.com/