Spoznaj svoju kryptomenu #15 – Metaverse (ETP)

Len nedávno sme tu mali články, ktoré odštartovali šialenstvá typu FLIK či Rupee a dnes už píšeme ďalšie okrúhle vydanie našej série ,,Spoznaj svoju kryptomenu“. Tentokrát sme si dovolili pripraviť investíciu na dlhodobé držanie pretože nie sme sami, ktorí si myslia, že táto kryptomena bude doslova obrovská. Niektorými je dokonca označovaná aj ako najlepšia kryptomena v tomto období do ktorej sa oplatí investovať, niektorými aj ako čierny kôň kryptomien. Dovoľte nám predstaviť Vám kryptomenu Metaverse (ETP).

Čo je Metaverse?

Metaverse je prvým projektom verejnej čínskej blockchain technológie, ktorý vytvára web ,,inteligentných vlastností“ (Smart Properties) a vytvára otvorený ekosystém, v ktorom je možné voľne šíriť digitálnu hodnotu. V rámci siete Peer to Peer sa nachádzajú univerzálne jedinečné a sebestačné identity, ktoré budú primárne zabezpečovať všetky decentralizované aplikácie alebo inteligentné zmluvy, ktoré časom prídu. Projekt vyzerá ako Blockchain, v ktorom môžu ľudia, organizácie a inštitúcie spolupracovať. Na autentifikáciu transakcií digitálnych aktív v technológií Blockchain plánuje spoločnosť Metaverse zaviesť sprostredkovateľov nazývaných Oracle. V podstate sa Metaverse snaží stať čínskou náhradou za spoločnosť Ethereum, kde sprostredkovateľmi budú strany, ktorých záujem spočíva v takom druhu transakcie, ktorá prebieha cez verejný Blockchain.“ ETP je token používaný v Metaverse a môže byť použitý na meranie hodnoty inteligentných nehnuteľností v Metaverse alebo ako kolaterál (niečo hodnotné, čo môže veriteľ dlžníkovi vziať, ak nesplatí pôžičku podľa dohodnutých podmienok) vo finančných transakciách. ETP sa používa aj na zaplatenie transakčných a iných poplatkov uplatňovaných spoločnosťou Metaverse.

Spoločnosť ViewFin ™, ktorá bola založená v roku 2014, je developerom spoločnosti Metaverse, prvej verejnej Blockchain, založenej na konsenzuálnom mechanizme PoW v Číne. Ako jedna z najviac napredujúcich firiem v Číne, ViewFin ™ sa môže pochváliť tímom domácich a medzinárodných špecialistov z rôznych prostredí v Blockchaine, financiách či internetu. Cieľom je poskytnúť digitálne riešenia využívajúce Blockchain technológiu a inteligentné zmluvné technológie v oblastiach ako finančné, obchodné, umelecké, lekárske či charitatívne programy.

Prečo investovať do ETP?

 1. Metaverse má obrovskú budúcnosť kvôli koncepcii Blockchain ako služby (Baas). Baas sa zameriava predovšetkým na podnikateľov, ako sú jednotlivci alebo podniky s potrebami na riadenie transakcií alebo aktív. V budúcnosti už nemusia byť podnikateľskí používatelia zoskupovaní tak, ako boli bežne, a spoločnosť BaaS musí byť schopná uspokojiť každého užívateľa.
 2. Eric Gu, zakladateľ spoločnosti Metaverse, hovoril so zástupcami spoločnosti Cryptovest na konferencii D10e a prezradil, že pracuje na tom, aby dostal Metaverse na väčšie burzy. Podľa jeho vlastných slov by mal ETP token vyletieť niekoľkonásobne viac, ako platforma NEO, ktoré bol kedysi súčasťou. Svoje NEO tokeny predal, aby mohol založiť Metaverse.
 3. Jeho súčasná zásoba mincí vo výške 22 miliónov zo 100 miliónov je veľmi malá. Inými slovami, zhruba o 42 miliónov menšia ako pri kryptomene NEO.
 4. Digitalizované aktíva môžu byť vydané prostredníctvom platformy Metaverse a spoločnosť Gu sa domnieva, že má potenciál stať sa najpoužívanejšou Blockchain platformou na svete.
 5. Metaverse je pre čínskych občanov jednoduchší a vhodnejší ako NEO. V porovnaní s firmou Ethereum a NEO je Metaverse prispôsobený podnikateľom pretože kódovanie inteligentných zmlúv je pre nich prvoradé. Ethereum aj NEO majú hlavný problém v tom, že aby si mohli ich záujemcovia napísať inteligentnú zmluvu, musia sa naučiť anglicky predtým, než budú môcť kódovať v programe, ktorý napája inteligentné zmluvy. Tým pádom je pre Východnú Áziu Metaverse ideálny.
 6. Platforma ZenGold umožňuje ľuďom nakupovať, držať, prevádzať a predávať digitálne aktíva podporované skutočným zlatom. Za menej ako jeden rok dokázali Metaverse a Entropy (ETP) tokeny svoju schopnosť riešiť svetové problémy značne jednoduchšou a rýchlejšou cestou.
 7. Metaverse sa zameriava na prevzatie trhu ICO v Číne a Rusku prostredníctvom spolupráce s bankami KICKICO a CyberTrust.
 8. Existuje najmenej 20 spoločností, ktoré chcú na platforme Metaverse poskytnúť počiatočné ponuky mincí (ICO). V priebehu budúceho roka plánujú partneri uskutočniť približne 100 projektov ICO na tejto platforme. Tieto ICO budú pravdepodobne technicky dočasne založené v Rusku, až kým čínska vláda nebude regulovať ICO a nevyrieši súčasnú situáciu v Číne.
 9. S potenciálnou spoluprácou na spustení 100 ICO projektov v blízkej budúcnosti, spoločnosť Bitfinex urobila prvý krok keď pridala ETP na jej burzu.
 10. Vývoj spoločnosti Metaverse je rozdelený na dve odlišné obdobia označené dvomi konsenznými algoritmami: systém bude najskôr zabezpečený pomocou dokladu ,,Proof of Work“ pred prechodom na zdokonalenú formu ,,Proof of Stake“ o ktorom si môžete prečítať tu.
 11. Tím Metaverse pracuje pod spoločnosťou ViewFin ™. Má viac ako 75 zamestnancov registrovaných na LinkedIn.
 12. Jedným z najdôležitejších bodov úspechu pre Blockchain firmu, je solídna dokumentácia o jej produkte. Metaverse toto kritérium dokonale plní. Majú rozsiahle whitepapers na obidvoch svojich platformách a tiež v oblasti digitálnej identity, kde vysvetľujú, ako a prečo robia to čo robia.
 13. Táto platforma ponúka služby spoločností ako Chainlink, NEO, Civic, atď. Tu je však všetko na jednom mieste.
 14. 17. augusta bol Eric Gu pozvaný na stretnutie s vedúcim tímom kórejskej burzy Coinone. Existuje teda možnosť, že ETP bude v blízkej budúcnosti pridaný aj na túto burzu.
 15. ETP sa momentálne nachádza iba na burzách, Bitfinex, HitBTC, OpenLedger DEX a BTER. Mnohé ďalšie burzy cenu značne zvýšia.

Metaverse bol tiež pridaný na burzu bitsun.net, ktorá uvádza len doslova top mince – ETH, ETC, LTC a BCC, ETP je medzi nimi! Vzhľadom na to, že ide o čínsku mincu s obrovským potenciálom, mohla by kedykoľvek začať spolupracovať so spoločnosťou Binance. Keď sa to stane, ľudia začnú venovať pozornosť tejto kryptomene a Metaverse by mohol doslova explodovať ako NEO.

Tím Metaverse

Spoločnosť Metaverse zostavila dynamický a profesionálny medzinárodný tím. Hao Chen, riaditeľ technologického oddelenia Metaverse, získal ocenenie na ArchSummit 2017, na ktorom sa zúčastnilo minimálne 200 biznismenov.

Funkcie Metaverse

 1. Registrácia digitálnych aktív
  Digitálne aktíva sú nový typ majetku, ktorý má čoraz väčší význam. Len s niekoľkými kliknutiami môžete svoje aktíva vlastniť už dnes.
 2. Návrh digitálnej identity
  Vytvorte si vlastnú digitálnu identitu na Metaverse, kde záznamy trvajú večne.
 3. Sprostredkovatelia
  Sprostredkovateľské služby (Oracles) sú založené na decentralizovanom systéme reputácie a pôsobia ako spojenie medzi Metaverse a skutočným svetom.
 4. Decentralizovaná burza
  Metaverse umožňuje voľnú a ľahkú výmenu tokenov a pripravuje tak cestu pre ,,Internet Value“ (internetovú hodnotu).

(Ne)oficiálny RoadMap

Základné informácie + porovnanie

Qtum, Metaverse a NEO sú považované za tri hlavné platformy inteligentných zmlúv s veľkými prevádzkami v Číne. Poďme si ich teda porovnať

NEO

Trhová kapitalizácia: 1,778,580,000$
Počet tokenov v obehu: 65,000,000
Celkový počet tokenov: 100,000,000
Cena pri písaní tohto článku: 27.36$

QTUM

Trhová kapitalizácia: 745,878,633 $
Počet tokenov v obehu: 73,636,480
Celkový počet tokenov: 100,136,480
Cena pri písaní tohto článku: 10,15$

ETP

Trhová kapitalizácia: 72,529,728$
Volume (24h): 5,747,730$
Počet tokenov v obehu: 22,600,000
Celkový počet tokenov: 55,615,054
Maximálny počet tokenov: 100,000,000
Cena pri písaní tohto článku: 3,19$
Burzy: Bitfinex, HitBTC(dnes), OpenLedger DEX, BTER
Hlavná stránka: http://mvs.live/
Twitter: @mvs_org
Facebook: fb.com/mvsofficial/

Všetky z nich majú skvelú technológiu, jedna z nich je však relatívne nová a silne podhodnotená ETP!

Verdikt

Myslím že tu nie je o čom. Nie nadarmo sa táto kryptomena nazýva aj čierny kôň roku 2017. Našu pozornosť si získala a určite ju zaradíme medzi kryptomeny na dlhodobé držanie. To najlepše má stále len pred sebou. Určite Vám odporúčame spraviť to isté. Jeho obrovskou výhodou je aj to, že má tak málo tokenov v obehu. Odporúčame samozrejme ak Vám tento článok nestačil, zistiť si aj ďalšie informácie napríklad z technickej stránky. Veríme však, že to najdôležitejšie sme do článku zaradili. Prajeme Vám teda pekný zvyšok dňa a ako vždy, úspešné investovanie.

 

Zdroj: http://www.viewfin.com, https://coinmarketcap.com, http://mvs.live/