Spoznaj svoju kryptomenu #14 – Modum

V dnešnej dobe vzniká obrovské množstvo nápadov, programov založených na platforme Blockchain či ICO projektov. Aj kvôli veľkému počtu sa veľakrát stane, že narazíme na značne podhodnotenú kryptomenu so skvelým tímom či produktom, no na využitie svojho potenciálu ešte len čaká. Stalo sa Vám to už niekedy tiež? Ak nie, nezúfajte. Dnes totiž budete vedieť aký je to pocit. Dovoľte aby sme Vám predstavili kryptomenu s názvom Modum (MOD).

Čo je to Modum?

Modum kombinuje senzory IoT (Internet of Things) s technológiou blockchain, ktorá zabezpečuje integritu údajov pre transakcie s fyzickými produktmi a zefektívňuje procesy dodávateľského reťazca v mnohých odvetviach. Modum senzory zaznamenávajú podmienky prostredia prepravy, vďaka inteligentným zmluvám na platforme Ethereum. Kontrakt overuje, že transakcia splňuje všetky parametre stanovené zákazníkom, ich klientom alebo regulátorom. Spoločnosť Modum.io AG, ktorá bola založená v roku 2016, je rozvíjajúca sa technológia s cieľom zlepšiť procesy dodávateľského reťazca tým, že spája to najlepšie z technológie Blockchain a IoT. So sídlom v Zürichu je modum.io dokonale umiestnený, aby priniesol inovatívny produkt na trh. Na modum.io sa snažia zefektívniť všetky obchodné procesy ich klientov, pomocou nových technológií. Spolupracujú s ich klientmi s cieľom nájsť pragmatické riešenia, ktoré svojim zákazníkom, umožnia využívať najinovatívnejšie technológie na trhu. Využívajú tie isté technológie, ktoré pomáhajú ich klientom znižovať náklady a zvyšovať bezpečnosť, transparentnosť a zisk.

Ako funguje?

Modum systém možno jednoducho integrovať do existujúcich logistických procesov. Pred odoslaním manažéri zabezpečenia kvality a nastavujú schválené teplotné rozsahy pre každý produkt. Tento prvý krok môže byť vykonaný na diaľku pomocou DashBoardu. V sklade je jedinečný prepravný identifikátor pre každú parcelu spárovaný s modulovým záznamníkom teploty. Kombinovaný rozsah teplôt pre zásielku, ID zásielky a ID snímača sa používajú na vytvorenie špecifickej inteligentnej zmluvy pre každú zásielku. Počas odosielania snímač sleduje teploty. Keď zásielka zmení vlastníctvo, údaje sa dajú odčítať pomocou rozhrania Bluetooth, čo umožňuje kontrolu balíka bez jeho otvorenia .

Štyri systémové komponenty

 1. Inteligentné zmluvy
  Inteligentné zmluvy sú overená sada parametrov, ktoré sú verejne prístupné v technoogií Blockchain. Pokyny v rámci inteligentnej zmluvy môžu vyvolať opatrenia v rámci dodávateľského reťazca. V súčasnej dobe klientela tejto kryptomeny vo farmaceutickej logistike využíva inteligentné zmluvy kvôli alarmujúcemu uskladňovaniu liekov v doprave. Ak sú registrované teploty ktoré prekračujúce prahové hodnoty, odošle sa odosielateľovi a prijímateľovi upozornenie.
 2. Zariadenia snímača IoT
  Jedná sa o plne programovateľné zariadenia, ktoré umožňujú merať celý rad environmentálnych faktorov pre balíky. Senzorové zariadenia sa dajú ľahko aktivovať a pripojiť k zásielke a môžu byť naprogramované vopred. Doposiaľ Modum senzory merali viac ako 500 000 dátových bodov pre svojich zákazníkov.
 3. Inteligentná telefonická aplikácia
  Modum aplikácia umožňuje jednoduchú integráciu do bežných operácií. Skenovaním QR kódu snímača a sledovacieho čísla balíka môže byť senzor ľahko pripojený k balíku s diaľkovo nastavenými kritériami. Aplikácia tiež umožňuje príjemcovi, získať údaje a upozornenia bez otvorenia balíka.
 4. Dashboard
  Dashboard poskytuje analýzu pre všetky zásielky vykonávané systémom Modum. Umožňuje predkonfigurovať nastavenia pre konkrétne produkty. Dashbord navyše umožňuje filtrovanie a hromadnú analýzu zásielok a môže automatizovať ďalšie akcie, ako sú upozornenia, vrátenie výrobku alebo opätovné odoslanie v prípade odchýlok.

MODUS TÍM

Základné informácie

Trhová kapitalizácia Modum: 30,166,826$
Volume (24h): 1,443,410$
Počet tokenov v obehu: 17,366,200
Celkový počet tokenov: 27,266,200
Cena pri písaní tohto článku: 1,56$
Burzy: EtherDelta, Mercatox – Dnes vstúpil na dve nové burzy Binance a Kucoin
Hlavná stránka: https://modum.io/
Twitter: @modum_io

Verdikt

Kryptomena Modum nás určite zaujala svojím produktom, svojím tímom, svojím marketingom a taktiež nevídane skvelou komunitou. Doporučujeme zakúpiť túto kryptomenu a držať ju v rozmedzí 3 až 6 mesiacov. Známy Youtuber Keith Wareign ktorého ja osobne sledujem už dlhší čas nakoľko má značný prehľad a svojský štýl, povedal vo svojom poslednom videu, že by sa nečudoval keby bola hodnota kryptomeny Modum na konci tohto roka cez 10 dolárov. Mnoho ľudí ju taktiež porovnáva s kryptomenou Walton(4,70$). My tejto kryptomene určite dáme šancu a Vám odporúčame urobiť to isté. Kúpte a držte!

 

Zdroj: https://modum.io/, https://coinmarketcap.com/