Spoznaj svoju kryptomenu #11 – Rupee

O tom, že si kryptomeny získavajú obrovskú pozornosť po celom svete a ich popularita rastie každým dňom niet pochýb. Pre bežného smrteľníka, ktorý má práce vyše hlavy, nie je možné, aby zachytil každú jednu kryptomenu či novinku zo sveta. Presne preto sme tu my a naša séria Spoznaj svoju kryptomenu! V tomto diele našej série si predstavíme kryptomenu, ktorá môže byť v ďalších rokoch doslova zlatou baňou! Tou kryptomenou je Rupee (RUP).

Rupee je decentralizovaná kryptomena zameraná predovšetkým na Indiu a Južnú Áziu. Možno sa pýtate, prečo práve na túto oblasť? Odpoveď je jednoduchá. Ich národnou menou je rupia (po anglicky rupee). Najlepšie na tom však je to, že táto mena má bohatú históriu. Je na trhu  už viac ako 2 000 rokov!


Bitcoin je tu nato, aby posilnil a predstavil novú éru decentralizovaných kryptomien a tým formoval svet. Ako hovoria autori tohto projektu:

,,Až doteraz, bola Južná Ázia mimo mapy Blockchainu a to treba zmeniť. Myslíme, že nastal čas vytvoriť pre Južnú Áziu decentralizovanú menu založenú na Blockchaine a lepšie meno ako RUPEE, ktoré má takmer dve tisícročia bohatej histórie a obchodu byť ani nemôže. RUPEE nie je viazaný na žiadnu menovú jednotku FIAT a ponúka neobmedzenú možnosť pre komunitu.”

História

História rupie začala niekedy okolo roku 300 p.n.l. Staroveká India bola jedna z prvých krajín sveta, ktorá začala používať mince ako platidlo. Odvtedy táto mena pokračovala vo svojej ceste až do dnešných moderných časov. Teraz však nastal čas urobiť ďalší významný krok. A to je prejsť na technológiu Blockchain.

 

Súčasnosť

Rupia je známa po celom svete aj vďaka jej obrovskému používaniu v Južnej Ázii. Rupia je bežnou FIAT menou, ktorá je používaná v štátoch ako India, Pakistan, Indonézia, Maledivy, Maurícius, Nepál, Seychely a Srí Lanka. Technológia Blockchain bude pre tieto krajiny znamenať revolúciu.

 

BitIndia

Do týchto plánov skvelo zapadá pripravovaná burza BitIndia, za ktorou stojí svetoznámy biznisman John McAfee, ktorého môžete poznať aj vďaka jeho antivírusu McAfee.

BitIndia prináša platformu s otvoreným zdrojovým kódom, ktorá umožňuje používateľom zabezpečené transakcie a zadržiavanie súkromných kľúčov kryptomien na Blockchaine. Peňaženka BitIndia premení súčasnú štruktúru a koncept kryptopeňaženiek. Zatiaľ čo peňaženky BitIndia si kladú za cieľ vytvoriť Blockchain v Indii, burza BitIndia umožní každému laikovi nakupovať, predávať a chápať kryptomeny v najjednoduchšej a najrýchlejšej platforme, ktorá bola kedy navrhnutá.

Peňaženka BitIndia sa usiluje o to, aby sa stala nevyhnutnou súčasťou každodenných rutinných aktivít ako je nákup potravín, platenie účtov alebo platenie v reštaurácii, pričom používa kryptomeny ako ,,médium výmeny“. Burza BitIndia umožní používateľom obchodovať s esenciálnymi kryptomenami s indickou menou. To bude nielen podporovať rôzne kryptomeny v Indii (potenciálne Rupee), ale tiež podporovať technológiu Blockchain na celom svete.

 

Najdôležitejšie info pre investorov RUPEE

1. Whitepaper

  • Dizajn je pripravený
  • Na grafickej stránke a ilustráciách sa stále pracuje (hotových 60%)
  • Upravujeme finálne veci
  • Začiatok: 15. November

2. Webstránka

  • Tím schválil nový dizajn
  • Kódovanie začalo 27.10.2017
  • Obsah webstránky je hotový na 80%
  • Začiatok: 15. November

3. Kód

  • Na kóde sa pracuje a testuje a čoskoro bude pridaný na burzu
  • Nové Windows, Mac & Linux peňaženky už boli zdieľané medzi komunitu
  • Začiatok: 10. November

4. Burzy

  • Náš tím už poslal niekoľko žiadostí na rôzne burzy
  • Po 15. novembri bude náš tím čo najviac bojovať o pridanie na ďalšie burzy.

 

S novými informáciami a blížiacimi sa novinkami si ľudia začínajú uvedomovať hodnotu tejto kryptomeny a aj vďaka tomu denné volume značne stúpa.

 

Ako môžete vidieť, týždenné zhodnotenie je taktiež  veľmi pozoruhodné.

Verdikt

Táto kryptomena nás rozhodne zaujala a my túto príležitosť využijeme. Potenciál tejto kryptomeny je naozaj obrovský, a keď to spojíme s projektom BitInda, ktorý taktiež najbližšie roky bude naberať na sile, nie je nad čím váhať. Osobne túto kryptomenu vidíme hlavne na dlhodobé držanie, pretože v budúcnosti môže urobiť doslova zázraky. Veríme, že ste sa dnes znovu naučili niečo nové a o niekoľko rokov budete radi, že ste túto príležitosť využili. Prajeme pekný zvyšok dňa.

Zdroj: https://rupeeblockchain.orghttps://www.reddit.com