Spoluzakladateľ ICO projektu Centra Tech je odsúdený na 8 rokov

Sohrab Sharma, spoluzakladateľ neslávne známeho podvodného ICO projektu z roku 2017 menom Centra Tech je odsúdený na 8 rokov väzenia za svoju vedúcu úlohu v tejto podvodnej schéme ktorá oklamala investorov o viac ako 25 miliónov dolárov.

Americký právnik Ilan Graff označil spoločnosť Sharma za schému, ktorá investorov oklamala nepravdivým tvrdením, že vyvinula plne funkčné a špičkové finančné produkty prepojené s kryptomenami.

„V skutočnosti však boli jedinými vynálezmi spoločnosti Sharma falošní riaditelia, falošné obchodné partnerstvá a falošné licencie, ktoré on a jeho spolusprisahanci ponúkali, aby dostali zo svojich obetí desiatky miliónov dolárov.“

Súd zistil, že Sharma a spoluobžalovaní Robert Farkas a Raymond Trapani založili spoločnosť Centra okolo júla 2017 s tvrdením, že spoločnosť ponúka krypto debetnú kartu a ďalšie produkty súvisiace s digitálnymi aktívami. Táto skupina propagovala ICO od júla 2017 do októbra 2017, pričom distribuovala nelicencované cenné papiere vo forme tokenov CTR. Zatiaľ čo táto skupina získala 25 miliónov dolárov po dokončení ICO, úrady zistili, že tieto krypto aktíva mali v určitých obdobiach roku 2018 hodnotu viac ako 60 miliónov dolárov. 

Celebrity DJ Khaled a Floyd Mayweather, ktorí túto podvodnú schému propagovali na sociálnych sieťach v roku 2017, sa dohodli na šesťciferných vyrovnaniach, po žalobe okradnutých investorov na túto dvojicu.

 

Zdroj