Spoluzakladateľ Apple Wozniak: Bitcoin je lepší ako zlato

Spoluzakladateľ spoločnosti Apple Steve Wozniak je presvedčený, že Bitcoin je lepší ako zlato a taktiež ako „falošný“ americký dolár.

Ako uviedol Bitcoin magazín, Wozniak s týmto tvrdením prišiel na konferencii Money 20/20 v Las Vegas, kde vysvetľuje, že aj keď je Bitcoin kritizovaný z dôvodu volatility cien, je stabilnejší než meny podporované vládou, ako je napríklad americký dolár keďže má fixné zásoby. „Existuje určitá konečná suma Bitcoinu, ktorá môže existovať,“ uvádza Wozniak. To je „skutočnejšie a reálnejšie“ ako dolár, čo je podľa jeho slov „falošný druh meny“, pretože vláda USA môže z čisto politických dôvodov vydávať nové menové jednotky. Tento rozhovor Wozniak využil na vysvetlenie aký je Bitcoin významný. Prirovnal ho teda k domu a povedal:

V minulosti investori používali zlato na zabezpečenie inflačnej menovej politiky. Wozniak však varuje, že hoci existuje pevná dodávka zlata, neustále zlepšujúca sa technológia, umožní baníkom získavať zlato zo zeme so zvýšenou účinnosťou a efektívne zriedenie dodávky do veľkej miery.

Tento názor je v rozpore s názorom giganta investičného bankovníctva Goldman Sachs. Aj keď Goldman Sachs bol otvorenejší ako spoločnosť JPMorgan, nedávno varoval svojich klientov, že Bitcoin nie je „novým zlatom“, pretože zlato spĺňa charakteristiky peňazí lepšie ako obchod kryptomien.

V inej diskusii Wozniak dodal, že keď sa prvýkrát dozvedel o Bitcoine, obdivoval jeho matematické vlastnosti, no vôbec nerozumel ako Blockchain funguje. Avšak teraz, keď tomu dôkladne rozumie, je jedným z hlavných ,,podporovateľov“ technológie Blockchain ale aj Bitcoinu.

Dodal, že je nadšený z inteligentných platforiem ako je Ethereum. Wozniak totiž verí, že inteligentné zmluvy otvoria toľko možností ako ,,desiatky tisíc softvérových programov“, ktoré si nikto nedokázal ani len predstaviť pred vynálezom počítačov.

„Existuje oveľa viac kryptomien ktoré stoja za povšimnutie. Nie je tu len Bitcoin,“ uzavrel.

Zdroj: https://www.cryptocoinsnews.com