Odvtedy, čo spoločnosť Facebook čiastočne zrušila svoj zákaz reklám súvisiacich s kryptomenami sa v kryptokruhoch a na sociálnych sieťach rozoberá veľmi špecifická téma – a to, že spoločnosť Facebook kupuje Coinbase, vedúcu americkú krypto burzu. Je však ťažké tieto dohady potvrdiť, pretože sa doposiaľ nepodarilo nájsť dostatočne dôveryhodný zdroj informácií.
Nie je jasné kedy a ako sa táto téma prvýkrát otvorila, ale je prekvapujúco ľahké identifikovať fámy, ktoré sú uzavreté v takmer dokonalom kruhu krypto blogov. Stránky vytvárajúce krypto spravodajstvo s cieľom presadiť svoj obsah, čerpajú informácie z rôznych, nie vždy overených blogov.
Portál Hacked.com uverejnil 27.júna článok o tom, že portál The Economist vydal článok, ktorý spájal Facebook s možnou akvizíciou Coinbase.
Prvým problémom je hneď fakt, že Economist žiaden takýto článok neuverejnil. Článok The Economist sa zameriaval na úplne iný obsah – ako americkí technologickí giganti vyhľadávajú sľubné startupové podniky a nakupujú ich v snahe znížiť budúcu konkurenciu a v ktorom sa spisovateľ krátkou úvahou zamýšľa nad možnosťou kúpi Coinbase spoločnosťou Facebook.
Niektorí blogeri však v snahe podporiť túto teóriu doslova vyťahujú na povrch každú smietku. „Facebook má prieskumnú blockchain skupinu,“ hovorí jeden prispievateľ na Steemite a poukazuje na to, že viceprezidentom spoločnosti Messenging Products na Facebooku je istý David Marcus, ktorý je tiež súčasťou tímu Coinbase.
Tento malý náznak stačil nato, aby bol tento článok najviac zdieľaným článkom týždňa na platforme Steemit – kde sú okrem iného prispievatelia odmenení za písanie zaujímavých príbehov.
„Spoločnosť Coinbase už uviedla, že chce osloviť miliardu ľudí, ktorí budú využívať kryptomenu a neexistuje lepšia možnosť spojenia sa s miliardou ľudí ako je Facebook,“ uviedol Steemit.
Existujú vážne dohady o to, že spoločnosť Facebook dôkladne skúma možnosť začlenenia krypto tokenu na svoju platformu. To však nie je to isté, ako povedať, že Facebook začlení krypto token na svoju platformu.
Zdá sa teda, že neexistuje nič, čo by podporovalo príbeh Coinbase s výnimkou publikácií clickbait, ktoré za každú cenu pretláčajú spojenie David Marcus/Coinbase. To samozrejme ale ani neznamená, že tieto fámy nie sú pravdivé. Pravdu zrejme ukáže až čas.
Zdroj: link