Spoločnosť Visa pracuje na možnosti, ktorá umožní zameniť Bitcoin na FIAT meny

Alfred F. Kelly, Jr, generálny riaditeľ spoločnosti Visa v nedávnom rozhovore prezradil, že spoločnosť pracuje na adaptácii a vývoji služieb pre Bitcoin. Ako možno viete, americká nadnárodná spoločnosť pre finančné služby Visa ktorá nechce zaostávať v oblasti kryptomien, len nedávno oznámila, že chce bankám pomôcť s ich integráciou. Spoločnosť však stále pokračuje vo svojej novej obchodnej stratégii a Alfred Kelly, generálny riaditeľ spoločnosti Visa, tentoraz odhalil, ako sa spoločnosť snaží integrovať kráľa kryptomien, Bitcoin.

Počas podcastu „Fortune’s Leadership Next“ Kelly povedal:

,,Snažíme sa robiť dve veci. Jedna z nich je umožniť nákup Bitcoinov na prihlasovacích údajoch spoločnosti Visa. Tou druhou je kompatibilita s Bitcoinovými peňaženkami, ktorá umožní previesť BTC do fiat meny, a teda ich okamžite použiť v ktoromkoľvek zo 70 miliónov miest na svete, kde je VISA akceptovaná.“

Toto vyjadrenie iba opätovne potvrdilo, že generálny riaditeľ spoločnosti Visa a spoločnosť ako taká, stoja za svojím vyhlásením, že Bitcoin je digitálne zlato. Celosvetové akceptovanie kryptomien už dávno nie je otázkou či, ale kedy. Samozrejme aj tento proces implementácie bude ešte nejaký čas trvať, avšak určite nám dáte za pravdu keď povieme, že sme na veľmi dobrej ceste!

Zdroj