Spoločnosť Ledger vydá novú desktop a mobilnú aplikáciu

   Začiatkom roka 2015 Ledger predstavil aplikáciu Ledger Wallet Bitcoin Chrome  určenú na interakciu s vašimi hardvérovými peňaženkami. Umožňuje jednoduché a bezpečné transakcie s kryptomenami. K tejto aplikácii rýchlo pribudli aplikácie Ledger Wallet Ethereum a Ripple, ktoré umožňujú spravovať tieto kryptomeny pomocou Ledger hardvérovej peňaženky. O tri roky neskôr, po masívnom náraste kryptomien a rozmnožení altcoinov a forkov je zbytočné hovoriť, že rozhrania boli zrelé na významný upgrade.

   Ledger ohlásil novú generáciu aplikácie Ledger Wallet, postavenej natívne na počítačoch a mobilných telefónoch, ktorá zhromažďuje všetky kryptomeny na jednom mieste. Táto aplikácia bude k dispozícii v systémoch Windows, MacOS, Linux, Android, iOS a už nebude vyžadovať prehliadač Google Chrome a Chromium.

Jedna jedinečná aplikácia pre všetky kryptomeny

   Nová verzia prinesie všetky funkcie podporované všetkými aplikáciami, ale v jednotnej a jedinečnej aplikácii s viacerými kryptomenami.

Zoznam funkcií tohto prvého vydania:

  • Natívna desktop aplikácia (Windows, MacOS, Linux)
  • Viac mien (23 kryptomien vrátane Bitcoin, Ethereum, Ripple a altcoinov)
  • Možnosť prehliadať zostatok na účte bez pripojeného zariadenia (chránené voliteľným heslom)
  • Viac zariadení (Ledger Nano S, Ledger Blue)
  • Zobrazenie informačného panela všetkých kryptomien
  • Posielať, prijímať a sledovať zostatky na účtoch + história
  • Potvrdenie pred odoslaním finančných prostriedkov
  • Overenie adresy zariadenia, na ktorú sa odosielajú kryptomeny
  • Rýchlejšia synchronizácia účtu

Nová aplikácia bude mať vlastnú sadu natívnych ovládačov USB. Prehliadač Google Chrome už nebude potrebný.

Ledger Manager

Okrem toho spoločnosť Ledger pracuje na novej verzii platformy Ledger Manager.

„Budeme sa môcť čoskoro presunúť na webové riešenie, ktoré zahŕňa priamu komunikáciu cez rozhranie USB bez nutnosti inštalovať rozšírenia.“

   Podporované prehliadače budú Google Chrome, Chromium a Opera. Táto nová verzia výrazne zlepší používateľský dojem. Prinesie množstvo nových funkcií, ako sú informácie o zariadení, aktualizácie firmvéru a aplikácií, rýchly prehľad o inštalovaných menách, kategóriách a aplikáciách tretích strán.

   Najprv bude vydaná verzia pre stolné počítače v druhom štvrťroku 2018, mobilná verzia vyjde v treťom štvrťroku 2018. Nová verzia Ledger Manager sa očakáva v druhom štvrťroku 2018.

Zdroj: link