Spoločnosť Ledger uzavrela partnerstvo s technickým gigantom Intel!

Parížska spoločnosť založená v oblasti výroby ,,hardware wallets“ teda hardvérových peňaženiek, Ledger, oznámila nedávne partnerstvo s obrovskou medzinárodnou technologickou firmou Intel. Spoločná iniciatíva je zameraná na spojenie jedinečného operačného systému Ledger, „BOLOS“ a Intel „Software Extension Guard“ (SGX).

Hardvérová peňaženka Ledger pokračuje v rozširovaní svojich firemných cieľov, keďže spustenie práve odhalilo partnerstvo so spoločnosťou Intel založenou v Kalifornii. Riešenie Intel SGX plánuje vytvoriť bezpečnú oblasť nazvanú „SGX enclave“ pre súkromné kľúče viazané na digitálne aktíva. V podstate to znamená, že údaje budú uložené v tejto oblasti na rozdiel od aplikácií a cieľom je obmedziť rôzne softvérové útoky.

„V posledných rokoch sme videli rastúci dopyt z trhu bezpečnostných riešení na správu aktív kryptomien,“ vysvetľuje generálny riaditeľ spoločnosti Ledger, Eric Larchevêque.

Zabezpečený súkromný kľúč Enclave

Podľa oznámenia budú užívatelia počítačov so systémom Intel požiadaní, či chcú stiahnuť softvér Intel SGX. Spoločnosť Intel vysvetľuje, že „súkromné kľúče budú automaticky generované a všetky transakcie so šifrovanými transakciami budú podpísané v zabezpečenom systéme Intel SGX.“ Rozšírenie Intel SGX je už vopred zabudované do procesorov Intel, aby sa maximalizovala bezpečnosť kódu a znížilo sa riziko útokov.

„Nasadením technológie Intel SGX prináša Ledger bezpečnosť pre Blockchain, riešenia a okamžitú škálovateľnosť v jadre platformy Intel 8th Generation,“ hovorí generálny riaditeľ divízie Security Platforms spoločnosti Intel, Rick Echevarria.

Okrem toho Ledger nedávno získal 7 miliónov dolárov v rámci kola financovania série A vedeného MAIF Avenirom, skupinou Digital Currency, The Whittemore Collection a ďalšími. Podľa výrobcu hardvérovej peňaženky, tím v úmysle vybudovať v Číne novú továreň s novo získanými finančnými prostriedkami.

Čo si myslíte o partnerstve spoločnosti Ledger Wallet s Intel? Dajte nám vedieť, v komentároch nižšie.

Zdroj: https://news.bitcoin.com