Spoločnosť Facebook sa údajne usiluje o vytvorenie vlastnej kryptomeny

Kryptomeny ako Bitcoin sú momentálne horúce témy a zdá sa, že Facebook nechce zostať za dverami novej digitálnej menovej budúcnosti.

   Podľa ľudí blízkych spoločnosti, sa Facebook údajne zaoberá vytvorením vlastnej kryptomeny. Virtuálne finančné prostriedky Facebooku budú použité na online platby. Spoločnosť Facebook prevádzkuje službu Marketplace a v tomto prípade sme mohli vidieť fb kryptomenu ako spôsob platby podobne, ako aj v iných aplikáciách.

   Podľa jednej osoby spoločnosť Facebook „veľmi vážne prejednáva krok vytvorenia vlastnej kryptomeny“.

   Toto by nebolo prvým vpádom spoločnosti Facebook do oblasti digitálnej meny. Facebook v minulosti ponúkol Facebook úvery, spôsob platiť za hry a ďalšie položky elektronicky. Facebook kredity zmizli po dvoch rokoch.

   Skryté sny Facebooku sa zdali byť pozastavené až kým začiatkom tohto týždňa sociálna sieť neohlásila významnú reorganizáciu. Správy uvádzajú, že Facebook má teraz blockchain divíziu, ktorú riadi David Marcus. Marcus mal na starosti Facebook Messenger, ale pred Facebookom bol prezidentom spoločnosti PayPal.

   Blockchain je databáza používaná viacerými digitálnymi menami na sledovanie veľkých objemov transakcií a ich zabezpečenie. To, že by spoločnosť Facebook vytvorila tím, ktorý sa zaoberá blockchain technológiou, je obzvlášť zaujímavé rovnako ako vedomie, že spoločnosť sa skutočne zaujíma o vývoj vlastnej kryptomeny.

   V tejto veci budeme mať určite oči na stopkách, ale nejaký čas to potrvá, kým sa dohady a plány pretavia do reálnej formy.

Zdroj: link