Spoločnosť Coinbase odpovedala na žiadosť Bidenovej administratívy

Určite ste či už v našich článkoch alebo v rôznych článkoch po internete zastihli informáciu, že Bidenova administratíva chce zabrániť Rusku aby sankcie obišli cez alternatívne formy platieb, akými sú napríklad kryptomeny. Na túto výzvu najnovšie zareagovala spoločnosť Coinbase, ktorá na ich oficiálnom blogu tvrdí, že aktuálne odstavili viac ako 25 000 ruských účtov, pri ktorých mali podozrenie, že vykonávajú nelegálnu aktivitu alebo sa priamo týkajú uvalených sankcií.

,,Dnes Coinbase zablokovala viac ako 25 000 adries spojených s ruskými osobami alebo podnikmi, o ktorých máme podozrenie, že sú zapojené do nezákonnej činnosti.“

Spoločnosť Coinbase sa tak pridáva na stranu najväčšej burzy Binance, ktorá sa už pred pár dňami rozhodla zablokovať niekoľko ruských peňaženiek. Najväčšia americká kryptoburza Coinbase však vzhľadom na obrovský počet odstavených ruských účtov zvolila ďaleko prísnejšie obmedzenia, čím tak odpovedala na žiadosť Bidenovej administratívy, aby Rusko nemohlo obísť sankcie, ktoré na túto krajinu boli uvalené v súvislosti s inváziou na Ukrajine. A to aj vzhľadom na to, že od začiatku vojny sme svedkami náhleho prudkého nárastu používania kryptomien na Ukrajine aj v Rusku.

Zdroj