Spojené štáty zriadia pracovnú skupinu s cieľom podporiť inovácie v oblasti digitálnych aktív

Spojené štáty zriadia pracovnú skupinu s cieľom na podporu inovácií v oblasti digitálnych aktív. Túto správu podporuje aj nový zákon, ktorého cieľom je podpora inovácií v tejto oblasti. Podľa zatiaľ dostupných informácií by táto pracovná skupina mala pozostávať zo zástupcov komisií SEC a CFTC, ako aj zástupcov mimovládnych subjektov (FinTech), finančné firmy, organizácie či inštitúcie, ktoré sa zaoberajú akademickým výskumom, organizácie na ochranu investorov a ďalší.

Ako mnoho z Vás vie, nedávno sa pozitívne k tejto téme vyjadril aj republikánsky líder K. McCarthy a chce, aby USA v tejto téme nezaostávali a začali sa venovať téme kryptomeny a Bitcoin omnoho aktívnejšie. Jasne totiž poukázal na potrebu zlepšiť regulačne prostredie a dodal:

,,Snažili sa to ignorovať a mysleli si, že to vďaka tomu zmizne. Toto je však niečo, čomu by tí čo sedia vo vláde, ako aj tí čo rozhodujú o reguláciách, mali začať venovať pozornosť aby zistili, čo to znamená pre budúcnosť.“

Spomínaná pracovná skupina je pomerne dôležitým krokom zo strany USA, nakoľko pre spoločnosti ako Crypto Blockchain či Fintech, by mohlo byť problematické regulačne prostredie čoskoro minulosťou.

Zdroj