Spojené kráľovstvo preskúma kryptomeny do konca Brexitu

   Britský trhový kontrolný orgán bude v treťom štvrťroku uverejňovať prehľad o kryptomenách, pretože sa to dotýka prostriedkov Brexitu.

   V poslednom čase vidieť ostré výkyvy v hodnote kryptomien vyvolávajúce obavy medzi regulačnými orgánmi. Finančný úrad (FCA) vo svojom obchodnom pláne pre nadchádzajúci finančný rok uviedol, že samotné kryptomeny nespadajú pod svoj regulačný rámec, ale ich používanie áno.

„Budeme spolupracovať s Bankou Anglicka a Štátnou pokladnicou ako súčasťami pracovnej skupiny, aby sme rozvíjali myslenie a v priebehu tohto roka publikovali dokument s našimi názormi a myšlienkami, načrtávajúc naše politické myslenie o kryptomenách,“ uviedol Finančný úrad vo svojich plánoch.

   Regulátory a centrálne banky na celom svete varovali maloobchodných investorov pred nástrahami investovania do kryptomien a povedali, že môžu stratiť všetky svoje peniaze. V piatok FCA uviedol, že firmy, ktoré ponúkajú služby spojené s kryptoobchodom, musia spĺňať všetky príslušné pravidlá uvedené v regulačnej príručke, inak by mohli čeliť sankciám.

   Podnikateľský plán stanovil niekoľko oblastí, ktoré bude verejná kontrola sledovať v nasledujúcich mesiacoch, a preto varovala, že zdroje by mohli byť presiahnuté tým, že sa budú musieť vyrovnať s dôsledkami odstupu britského finančného sektora z EÚ.

   FCA očakáva minúť 30 miliónov libier na obchodovanie počas Brexitu, čo je nad rámec ich plánovaného rozpočtu vo výške 518,2 milióna libier.

„Uznávame, že v tomto roku musíme vyčleniť  značné množstvo prostriedkov k odchodu z EÚ,“ povedal generálny riaditeľ FCA Andrew Bailey.

„Stanovenie našich priorít v tomto roku zahŕňa obzvlášť dôkladnú kontrolu a výzvu, aby sme sa sústredili na oblasti, v ktorých vidíme najväčší potenciál ujmy.“

   FCA uviedla, že stále existuje značná neistota o rozsahu a načasovaní rôznych aktivít spojených s Brexitom.

„Budeme pozorne sledovať priebeh rokovaní a potenciál akéhokoľvek ďalšieho vplyvu na naše náklady,“ povedal FCA.

Zdroj: link