Španielsko spustí svoje prvé Bitcoinové ETF

Skvelých správ z krypto sveta je neúrekom a dnešok opäť raz nie je výnimkou! Najväčšia španielska banka totiž oznámila, že plánuje spustiť prvé Bitcoinové ETF v krajine. Popredná Španielska banková služba Santander potvrdila, že pripravujú vydanie ich prvého BTC ETF, pričom priblížili, že sa na projekte pracuje už niekoľko mesiacov. Kedysi nemožné sa čoskoro stane realitou!

,,Naši klienti chcú nakupovať bitcoiny, ale kvôli regulačným problémom sme s ich prijatím boli dosť pomalí. Teraz sa chystáme ponúknuť krypto ETF .“

Výkonná riaditeľka spoločnosti Santander Ana Botín povedala, že sa rozhodli spustiť ETF práve z toho dôvodu, že sa ich klienti v minulosti snažili nakupovať BTC, avšak kvôli regulačným problémom sa dokázali adaptovať iba veľmi pomaly. Čo však stále nevieme je presný dátum spustenia Bitcoinového ETF a to práve z toho dôvodu, že krypto regulácie v tejto krajine sú aj naďalej nejasné. Okrem toho do dnešného dňa nebolo ETF oficiálne zaregistrované v španielskej agentúre pre reguláciu cenných papierov. Španielski investori však dúfajú, že prijatie spomínaného ETF poskytne potrebný impulz k tomu, aby bola úroveň regulácie v krajine uspokojivá, nakoľko teraz sa o takejto úrovni hovoriť nedá.

Zdroj